Wpis z mikrobloga

Pamiętacie "aferę" w mediach, że zatrzymano oficera który przekazywał ruskom informacje o F-16? No cóż, sprawa nie do końca tak wygląda. Post rzecznika Wojsk Powietrznych na nfow:

Porucznik od kilku (co najmniej 5) lat nie latał. Miał mniej do czynienia z F-16, niż ja. Nie służył ani w 2 SLT, ani w CSIL. Co do "tras lotów", to plany lotów nie są niejawne i nie ma czegoś takiego jak "tajne trasy lotów". Obowiązuje de facto SINGLE EUROPEAN SKY - latamy po tym samym niebie co wszyscy, w czasie pokoju korzystamy z przestrzeni całej Polski i z nieba nad wodami międzynarodowymi oraz państwami sojuszniczymi. Co tu jest tajemnicą? Wszyscy sąsiedzi widzą nas na radarach (w ich zasięgu)! Zdziwię się, jeśli młody dostanie zarzut szpiegostwa, a jeszcze bardziej się zdziwię, jeśli zostanie za to wyrok.

Sprawa jest dęta przez kogoś i media. Najbliżej prawdy jest prokuratura, a ja wypunktowałem tu bzdurne doniesienia dziennikarzy, którzy znają się na temacie tyle, co usłyszą w przeciekającej komisji lub od usłużnego funkcjonariusza (bo chyba nie od żołnierza).


#wojsko #wojskopolskie #militaria #rosja #szpiegostwo
  • 3
  • Odpowiedz