Wpis z mikrobloga

Tak mi się przypomniało moje pierwsze wozidło :) Było miesiąc młodsze niż ja.
Kilka razy nad morze, kilka razy bieszczady - no przejechało to autko ze mną kilka kilometrów... Bagażnik z przodu, silnik z tyłu, napęd na tył - lekko zawiało i się halsowało po całej drodze ;-)

Nie to co te dzisiejsze auta, napchane elektroniką, mocnymi silnikami i nie wiadomo jakimi wygodami...

Niestety nie mam własnych zdjęć (a przynajmniej nie zdigitalizowane), więc zapożyczone z netu...

#samochody #youngtimer
Pobierz husky83 - Tak mi się przypomniało moje pierwsze wozidło :) Było miesiąc młodsze niż j...
źródło: comment_GZBQCrtq2blFieSNimYrwCWpPmnUthjB.jpg
  • 13
@soft1house: i w tym tkwiło ich piękno! Ja wyboru nie miałem, bo przyszła 'w spadku'. Rocznik 83. Świetna maszyna. Jak nie było masy na silniku, to złodziej nie dałby rady. Miałem na to patent - mocno potrząsnąć autem przed przekręceniem kluczyka - pomagało :)
@adachoo: Fiat tak, BMW nie - nie ten świat, nie ta klasa samochodu. Ta skoda miała w sobie coś, co być może miał ten fiat, ale BMW na pewno tego nie miało. Lata 90' wydawały mi się jakieś fajniejsze :)
@husky83: No ładna "dupka" w stylu rapid! Chociaż dzisiaj (tak na poważnie :) to 128ka coupe i skoda rapid to chyba biały kruk?! E21 jeszcze można złapać, ale nie w tej wersji 323....to tez żadkość w oryginale!
Tak Ci powiem, samochodu się nie żałuje, ale "śruta" miałem w wersji "eksportowej", pełna "automatyka" sam składałem, przykładowo: regulacja wycieraczek, uchylne tylne szyby :), w wersji przy cienkich zderzakach! Ojciec miał Poloneza "akwarium", wersja przejściowa, first lifting, dziś osiąga "astronomiczne:) sumy" ...kto wiedział, że dzisiaj te wozy będą kultowe?...fajnie się tym jeździło, wyrywało laski, i to bez wspomagania.... i jedno, i drugie :)!!!!