Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu znika mi kursor podczas odtwarzania filmu z youtube, bardzo to wkurzające. Szukałem w ustawieniach wykopu i #youtube, w #firefox i nie nie wiem jak ustawić, żeby kursor nie znikał.
  • 14
  • Odpowiedz
@moooka: @frak: Jak jest na filmie to go widać, jak przesunę w lewo albo prawo to znika, muszę kliknąć, żeby się pojawił. Zauważyłem, że tak jest od pewnego czasu, wcześniej tego nie było.
  • Odpowiedz
@Grumens: Stwórz nowy profil FF i sprawdź czy też się to powtórzy, manager profili otworzysz uruchamiając firefoksa z parametrem -p.

Jak klikniesz prawym myszy na stronie i wybierzesz "Pokaż informacje o stronie" to w menu uprawnień jest taka pozycja "Ukrywanie wskaźnika myszy", ciekawe czy jakbyś ją ustawił na "Zabroń" to załatwi sprawę :)
  • Odpowiedz
@Grumens: Ale tylko na youtube, czy na innych też, flash czy html5 ?

Spróbowałbym aktualizacji sterowników do grafiki i ew. flash. Można też wyłączyć akcelerację wideo w opcjach FF a jeśli youtube odtwarzasz flashem to kliknij prawym na filmie, wybierz Settings i w pierwszej zakładce masz hardware acceleration czy jakoś tak. Nic innego nie przychodzi mi do głowy,może to też być bug firefoksa.
  • Odpowiedz
@moooka: Na liveleaku nie znika.
Nie mogę wejść w ustawienia youtube, bo zakładka jest ale niepodświetlona. Na innych stronach przy odtwarzaniu z youtube kursor też znika, tak samo jak na wykopie. Tzn. jak jest w obrębie ramki z filmem to go widać, tylko go przesunę poza ramkę wtedy znika. Pojawia się dopiero jak natrafi na link lub jak kliknę myszą.
  • Odpowiedz
@moooka: Dziękuję, teraz jest ok. Okazuje się, że to znikanie kursora występuje na Mincie, na Windowsie czy jest html5, czy flash kursor nie znika.
  • Odpowiedz
@Grumens: A to inna sprawa, bo na linuksa flash nie jest rozwijany i pewnie za stara wersja była na player youtuba. Na linuksie flash zatrzymał się chyba na wersji 11 a na winde jest już 17.
  • Odpowiedz