Wpis z mikrobloga

Trochę szybciej
W ciągu ostatniego miesiąca, Wykop odwiedziło 800 tys. unikalnych użytkowników, dokonujących 12 mln odsłon - to nowy rekord. Jest to o tyle ciekawe, że w analogicznym okresie wakacyjnym w zeszłym roku, odnotowywaliśmy przyrosty jedynie o kilka tysięcy osób miesięcznie, natomiast teraz jest to wzrost aż o 150 tys. unikalnych użytkowników, a aktualne statystyki sugerują, że lipiec będzie również bardzo dobry.

Z tego powodu jednak mieliśmy spore problemy z wydajnością (jak pewnie zdążyliście zauważyć i opisać swoje emocje w komentarzach). Zakupiliśmy dodatkowe maszyny, zoptymalizowaliśmy aplikację i od dziś, a właściwie od wczoraj, powinno być dużo szybciej.
  • 24
  • Odpowiedz
Małej ilości lagów, niskich pingów i nadzwyczaj dużych wykopów, nie pod wami, czy na drogach, ale z pewnością u was. Powodzenia w dalszym rozwijaniu serwisu, GL&HF.
  • Odpowiedz
zobaczymy, narazie wydaje sie lepiej ;), bo w zeszlym tygodniu mialem problemy ze wszystkim - wykopywaniem, plusowaniem, komentowaniem (kilka razy mi podwoilo), itd.

mam nadzieje ze bedzie lepiej, bo wtedy uniemozliwialo mi to normalne uzytkowanie z wykopu.
  • Odpowiedz
Nigdy nie miałem jakiś większych problemów. Raz czy dwa musiałem czekać jakieś 10 sekund zanim zapisał się mój wykop. A jak czytam komentarze innych to czuję jakbyśmy na różnych Wykopach byli ;-)
  • Odpowiedz