Wpis z mikrobloga

Kolejne usprawnienia
Dziś kolejna porcja nowości na Wykopie. Pierwszą z nich jest nowa, nieco bardziej zaawansowana wyszukiwarka. Szukanie duplikatów powinno być teraz dużo prostsze i bardziej dokładne, zwłaszcza, że kolejną nowością jest automatyczne sprawdzanie powtarzających się linków. Wygląda to tak, że podczas dodawania znaleziska, pojawia się lista 6 najbardziej do niego podobnych. Oprócz tego każdy może zobaczyć jak będzie wyglądał dodawany przez niego link już w trakcie jego redagowania.

Od dziś w waszym profilu, pod statystykami po prawej stronie, dostępne są kanały RSS do waszych dodanych, wykopanych, opublikowanych i komentowanych linków. Dodaliśmy również pewne restrykcje związane z edycją komentarzy, teraz można to robić tylko przez 5 minut od momentu dodania.

Kolejne nowości już w przyszłym tygodniu! I nie dajcie się zwieść, Wykop żyje!
Miłej zabawy i ciekawych wykopów.
  • 16
  • Odpowiedz
Wykop przedwcześnie uśmiercają, a inni ulegają fałszywej śmierci. W końcu naprawdę Wy go uśmiercicie :P

A co do zmian...to bardzo dobre zmiany! :)

Chociaż czepiałabym się troszkę tej edycji 5 minutowej...
  • Odpowiedz
Usprawnienia fajne, z duplikatami jest tylko problem gdy (jak to było ostatnio w wypadku newsa o konieczności rejestrowania blogów jako czasopisma) pojawią się linki na ten sam temat ale podane w najróżniejszych serwisach. Jak skrypt porównuje to czy dane znaleziska są podobne?

Znalazłem już drobnego babola - chwali się, że escapeujecie znaki w wyszukiwarce, przez co nie można zrobić sql injection z marszu, ale po wpisaniu:

test '

dostałem
  • Odpowiedz
"Jak skrypt porównuje to czy dane znaleziska są podobne?"

if (user==ketsu) printf("Bylo!") ;P

D'oh, nawet nie znam składni php ;p
  • Odpowiedz
Może warto by było dodać oznaczenie, które komentarze zostały dodane przed wykopaniem na stronę główna.
  • Odpowiedz
KKKas: u mnie raz działa a raz nie i szczerze mówiąc trochę mnie to drażni. Wczoraj np wcale nie działało a dzisiaj najpierw nie działało a teraz działa...
  • Odpowiedz
RSSy bardzo fajne. Zrobiłem sobie sam takie przy pomocy dapper.net, ale to było dość czasochłonne. Teraz zrobię sobie agregator z kanałami ludzi, którzy dają sensowne linki.

Priorytetem powinno być dodanie przycisków z typowymi powodami zakopów. Jeśli chcecie odsiać wykop z bezużytecznych linków i każecie mi kliknąć najpierw zakop, potem wpisać conajmniej 6 znaków (bo "było" i "spam" to za mało) no i jeszcze raz potwierdzić kliknięciem, to nie liczcie na mnie.

Można
  • Odpowiedz
A ja dalej czekam na mobilną wersję która wyglądałaby normalnie pod PDA. Nagłówki najpopularniejszych przeglądarek [dla PPC] mogę wam podesłać - wystarczy tylko zapytać. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
O, jeden wątek wykop umiera i wykop okazuje się feniksem :) A serio - właśnie sobie pomyślałem, że przydałaby się jakaś strona z rekordowymi wykopami. Może niekoniecznie na wykopie... ale z chęcią bym taką wykopał :> (6 razy użyłem słowa wykop - źle ze mną)
  • Odpowiedz
mała uwaga, bo nie wiem gdzie to zgłosić

błąd językowy 'zapomniałem hasło' zamiast 'zapomniałem (kogo czego) hasła' i literówka 'przypmnij' na stronie logowania.
  • Odpowiedz
Ostatnio da się zauważyć 'autozakopywanie' wykopów tych, których ma dany gościu na czarnej liście. Rzadziej można zaobwserwować rasowy spam generowany przez spamboty. Pewnie nie każdy sie ze mną zgodzi, ale proponuje wprowadzić skuteczne CAPTCHA przynajmniej na dodawanie linków i raporty, bo w komentarzach spamu nie ma.
  • Odpowiedz
@drazik: Sam tak robiłem(autozakop). Ja w tym nic złego nie widzę, jeśli np. w ciągu tygodnia do fdb.pl pojawia się 19 linków, zakopałbym to i tak, a użycie skryptu pozwala mi zaoszczędzić czas na wykopanie wartościowych wykopów.
  • Odpowiedz