Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do specjalistów od #gsm i #telefony
Mam telefon Moto G pierwszej generacji z Kanady. Kupiłem niedawno starter Orange z taryfą "Free na kartę" i mam problem z internetem: internet działa, ale tylko w 2g, tzn. nie pojawia się literka H ani H+ tylko cały czas E. Wkładałem kartę do innego telefonu i wszystko działało dobrze, tylko na moim Moto lipa.
Grzebałem w ustawieniach i mam ustawione 3g, oraz automatyczne wybieranie sieci.
Ma ktoś jakieś pomysły?
Dodam że w Kanadzie internet w sieci Wind Mobile działał bez zarzutu.
Telefon obsługuje band AWS tzn. 1700 MHz / 2100 MHz
#pytanie
  • 6
@wnerwiony: inne częstotliwosci sa w Canada a inne w Europa. dlatego nie dziala. szwagierka na codzien mieszka w Canada i jak przyjezdza do Polski to jej camadyjski telefon sluzy jej tylko do robienia zdjec i fb po wifi( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Floyt:
Też się tego spodziewałem, ale zanim przywiozłem go do PL sprawdzałem w necie czy będzie działał i wszystkie fora i strony GSM twierdziły że będzie działał bez problemu.
@wnerwiony: no bo telefon jako telefon działa. dzwoni, wysyła smsy. z internetem będzie ciężko. albo może inny rom? nie wiem, czy to wpłynie na to jakie częstotliwości obsługuje telefon. pamietam, że jak miałem htc tp to przy niektroych romach byl ten problem, ze ugotowany na tajskim forum i zmieniiony przez jakiegos europejczyka i nie smigal jak powinien z polskimi sieciami.
spróbuj wgrac europejskiego roma.