Wpis z mikrobloga

@Primbledon: Być może. Na istnienie starożytnego Rzymu są twarde dowody, podobnie jak na to, ze Ruś Kijowska miała stolice w Kijowie, który znajdował się w tym samym miejscu co obecny Kijów.

Ale oczywiście wiem, ze ruskich starsznie d. boli o tę Ruś Kijowską, bo wychodzi na to, że to bardziej Rosja powinna być wcielona do Ukrainy niz na odwrót.
  • Odpowiedz
  • 0
@deviator: Nikt nie ma prawa wątpić w istnienie Rzymu, ale LUD, NARÓD włoski nie pochodzi od niego, Włochy powstały w wyniku zjednoczenia państw na półwyspie Apenińskim, nie rozpadu Rzymu, Ukraina powstała jako wypychacz przestrzeni po ZSRS, nie jako potomek Rusi Kijewskiej. Jestem prawie pewny, że Lechia istniała, aler nie została udokumentowana, mógł być to luźny związek plemion słowiańskich, który się podzielił.
  • Odpowiedz
zjednoczenia państw na półwyspie Apenińskim


@Primbledon: A te państwa przyleciały tam z księżyca? Zarówno Rosja jak i Ukraina mają prawa do tego by uważać się za spadkobierców Rusi Kijowskiej i zarazem ani jedni, ani drudzy nie mają 100% tego prawa.
  • Odpowiedz
  • 0
@deviator: Niemcy wybili też sporo Żydów, ile widziałeś dzisiaj Żydów? ;)
Mam tu na myśli fakt, że na miejsce Rzymian wprowadzili się ludy barbarzyńskie. Czytałem o tym w jakiejś starej kronice Europy, także info pewnie nie z dupy.
  • Odpowiedz