Wpis z mikrobloga

ESL One Katowice Offline qualifier i trochę info.
Zacznę od tego, że nasz tag - #lewackiebety aka najlepszy lewacki tag bez żenady osiągnał dzisiaj ponad 320 obserwujących (25 przez noc) co w sumie jest drugim największym przyrostem jaki został odnotowany w miesiąc działalności tego tagu, brawo małpki! A co do LANa.

Line-up casterów:

Leigh "Deman" Smith
Jason Kaplan
Lauren "Pansy" Scott
Anders Blume


Co do teamów - nie mogę wam bezpośrednio opisać kto w jakim meczu wygra, to jest LAN, tutaj wszyscy grają na 110% swoich możliwości, onlinerzy przestają strzelać, offlinerzy wyciągają godlike strzały bo nie ma triggerbotów ani "słuchawkowców" (patrz nex z Penta posiadający audioscana). Mogę wam co najwyżej opisać teamy po kolei. Jedyne co mogę poradzić to obstawiać sukcesywnie według osiągnięć poszczególnych teamów, tak jak robili to niektórzy z was na Titan w Pantamerze.

Grupa A
Titan - w sumie nie ma co ich przedstawiać, finaliści ostatniego większego LANa - IOS Pantamera, Team należący aktualnie do TOP6 World, starplayer KennyS będący w moim aktualnym TOP5 graczy świata, do tego 2 Bobów, RPK posiadający spory potencjał i Apex który w meczach z gównoteamami radzi sobie nieźle, ale za to w meczach gdzie ciężko jest wyspotować kogoś z kałacha (bo każdy patrzy na każdy możliwy corner) ginie jak szmata. Ogólnie są to faworyci do wyjścia z grupy, zwłaszcza że zaczynają z Rosyjską formacją o nazwie "Piter" która jest wysokim teamem T3 (Titan to T1).

LGB eSports
Dawna formacja London Consipracy, swojego czasu team który miękkim kra dostawał się na LANa, po czym odpadał w grupówkach. Team wysokiego T2. Ciężko stwierdzić kto jest najlepszym zawodnikiem bo wszyscy grają równo, chociaż według statystyk można powiedzieć że najlepszym graczem jest Polly. Team który daje radę ugrywać poszczególne teamy T1 do 16:12, 16:11, zawsze brakuje im trochę zaparcia żeby skończyć to co się zaczyna. Mają niezły potencjał na wyjście z grupy, jak i na dojście w Katowicach co najmniej to ćwierćfinału.

Team Liquid
Amerykański Team T2 będący pod jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji na świecie. Line-up zawiera w sobie średniego In-game leadera, AWP która będzie przegrywać większość dueli 1v1 AWP oraz stosunkowo niezłych żołnierzyków z karabinami (riflemanów?) mają potencjał na upset poszczególnych teamów T2, najbardziej uważałbym na nich na Overpassie oraz Inferno, bo tam potrafią rozpętać największe upsety.

ex-ESC aka G2 (nasze mordy)
Polski team który bez żenady mogę umieścić na wysokim T2/niskim T1. W sumie ciężko powiedzieć kto u nich gra a kto nie, z bardziej rozpoznawalnych graczy kojarzę niezłą grę mouza i Innocenta, raz na jakiś czas od biedy Minise zagra ładny mecz, a jeżeli szyszka dobrze stoi to i rallen nie będzie bawić się w Fifflarena i nie będzie ostatni. Mają bardzo kiepską sytuacje (zaczynają mecz z CLG, prawdopodobnie jeden z najlepszych teamów w Ameryce) dlatego czeka ich ciężka przeprawa już na samym początku,
( @ganek swoją drogą, PRAWus mordo - ich snajper - ptr - lubi udawać że jest KennyS i jest kra mega agresywny w CT, powiedz swojej AWP żeby poczekał na zbłąkanego wędrowca, a w międzyczasie ktoś patrzył mu plecy bo Boby lubią czasem wyspotować, na Tarika nie liczcie bo on twardo będzie siedział skitrany na BSie, jeżeli będziecie mieli opcje wyboru mapy wyślijcie ich na Overpassa lub Mirage, na Inferno to nie bo tego nie gracie)

Counter Logic Gaming
ex Netcode Guides (tak, ci którzy stare IBP podłożyło mecz za skiny). Jeden z najlepszych teamów w Ameryce, średnia AWP, światowej klasy camper (Tarik) i 3 Bobów którzy robią za mięso armatnie, raz na 5 gier coś strzelą. Ogólnie cholernie specyficzny team, potrafią wygrać z każdym na mapach pokroju Dusta czy Cache, ale za to gubią się na Overpassie czy nawet Mirage, nie wspominając o Inferno. Niskie T1.

Flipsid3 Tactics (dAT Team - s1mple)
Ukraińska formacja która została zebrana przez Flipsid3 w momencie kiedy ich stary squad (aktualne team Property) uciekło do innego gamingu. W sumie dużo powiedzieć nie mogę, poza markeloffem który po wydaleniu z HR nagle zaczął strzelać i bondikowi który prowadzi cały ten burdel nikogo bardziej ciekawego tam nie ma (s1mple nie gra ze względu na swój ban na ligach ESL) bardzo możliwe że odpadną w pierwszym meczu, albo dojdą aż do 4ki zakwalifikowanych, ciężko wyczuć. Wysokie T2.

Copenhagen Wolves (ex-myXMG)
Nie potrafię stwierdzić dlaczego oni tu są (pewnie dlatego że pokonali naszych w kwalifikacjach to kwalifikacji lel) nie wiem na czym polega moc tej drużyny - za każdym razem jak oglądałem ich mecze widziałem tylko wygrywane nożówki, poszczególne rundy pistoletowe oraz bardzo szybkie rotowanie z punktu A na punkt B, działają trochę jak zwierzęta - rzucają się za fragiem. Z celnością dobrze u nich tylko u AWP i u MSL'a (In game leadera), będąc szczerym mam nadzieję że odpadną w pierwszym meczu dzięki LGB, bo nie wiem co musiałoby się zdarzyć żebym zobaczył ich na scenie w Kato. Średnie T2/Wysokie T2

Piter
Ruski team który dostał się do kwalifikacji przez ruskie kwalifikacje powodując kilka upsetów po drodze, nic ciekawego, ruskie T2/światowe T3, prawdopodobnie polecą do domu bo Titan gra z nimi pierwszy mecz.

Faworyci grupy A:
Titan, LGB, CLG, Liquid

Grupa B

Cloud9 (znani również jako Clown9)
Jeden z najlepszych teamów w Ameryce, na normy światowe T2, zamienili swojego głównego carry (aka AWP) Hiko na Shazhama, który nie jest nawet w połowie tak dobry. Ostatnio w Aspen dostali po mordzie od brazylijskiej formacji KABUM, ogólnie ciężko przewidzieć ich grę, poza Inferno i Dustem nie jestem pewny co do ich umiejętności. Mirage dla nich to gwóźdź do trumny, nie mówiąc o Cobblestrone czy nawet Cache, mam nadzieje że odpadną, mimo tego że grupa B to przedszkole, w porównaniu do grupy A.

Dignitas aka ex-Copenhagen Wolves
Wysokie T2/niskie T1, drugi najlepszy duński team na aktualnej scenie. Bardzo dobra AWP w wykonaniu nico (często zastępowany przez różnie dobrego aizy'ego, który grał przez pewien czas w aktualnym rosterze TSM) praktycznie jeden z faworytów do osiągnięcia 4tego miejsca w grupie. Niezłe zgranie, kiepski aim, bardzo pasywne aczkolwiek wynagradzający sam z siebie sposób gry.

3DMAX
Jeden z teamów który na online'ach nie gra nic, za to na offline'ach potrafi wyciągnąć niezłe osiągi. Zwłaszcza z allu, jednym z byłych starplayerów w mouzsports, mimo tego że nie są faworytami są niezłymi pretendentami do dojścia do TOP4, - zwłaszcza, że grają z teamem jakim jest australijska formacja Vox Eminor, będąca raczej niskim T2, gdzie 3DMAX to mocne T2.

KABUM.TD
Brazylijska formacja "all-stars" zawierająca kilku niezłych graczy pamiętających swoje prominentne kariery z 1.6. Fallen czy nawet steel (nie mylić z tym zbanowanym z ameryki co mecze podkłada) są ludźmi, którzy gdyby nie to, że mieszkają jak mieszkają (czyli w kraju pełnym faweli i skorumpowanej policji) mogliby grać w teamach światowego T1. 3 tygodnie temu na LANie ograli Clown9, 2 tygodnie temu przegrali z kiepskim amerykańskim teamem T2 na Inferno, nie wiem czego się można spodziewać, ale mogą napsuć krwi, zwłaszcza że grają przeciwko mouzsports, jednym z lepszych teamów w grupie. Ogólnie oceniam ich na wysokie T2.

Mouzsports
Ich w sumie nie muszę przedstawiać. All-stars szwabskich teamów w czystej postaci (o ile pod nazwą mouzsports to chyba aktualnie z 30 graczy z aktualnej topki już chyba grało, lel) Chris "onlineJ" na AWP (gdzie przydomek online bierze się z tego że zazwyczaj strzela tylko na online'ach, ale za to na LANach już nieco więcej ognia z siebie daje), Troubley będący wschodzącą gwiazdą niemieckiej sceny, czy nawet zonixx (którego kojarzę tylko z tego że gra wtedy kiedy onlineJ nie daje rady), pozostałe 2 Boby robią za tarcze do rzutków i spotterów którzy dają info, ogólnie zaczynają dosyć średnio, bo grają z Kabumami którzy mogą ich nawet zupsetować, jedni z faworytów grupy B.

Vox Eminor
Tytani australijskiej sceny CS:GO, sprawują praktycznie całkowitą hegemonie (z nielicznymi przypadkami) nad tamtejszymi turniejami o marchewkę, ich ostatni major na których byli widziani to Katowice rok temu, ogólnie z tego co widziałem z powtórek 3 dni temu nie grają jakiegoś mega kra CS'a, wyceniłbym ich raczej na niskie T2, jeżeli ugrają 5 rund z jakimkolwiek teamem T1 lub 8 z jakimkolwiek T2 to będzie cud.

ESC-Gaming aka ex-PUTA
Tak, po wyjściu naszych bojsów ESC na szybko zaaklimatyzowało sobie jeden z lepszych duńskich mixów ludzi którzy nie byli na tyle dobrzy żeby wejść do Dignitas (aktualnego TSM) czy Copenhagen Wolves (aktualnego Dignitas). Posiada niezły potencjał na wygrywanie z teamami T2, aczkolwiek nie potrafią podnieść się po klęsce (po przegranych 3 rundach najprawdopodobniej przegrają 2 następne, chociaż Team Property ugrali) Cięzko powiedzieć co oni tam zrobią, zwłaszcza że pierwszy mecz zaczynają z line-upem Dignitas, gdzie nawet % są odpowiednie co do tego meczu. Średnie T2.

INSHOCK
Polski team "przegrańców" którzy przez swoją niechlujność(?) brak zaangażowania(?) lub po prostu niechęć do zarabiania pieniędzy w internecie nie gra żadnych turniejów poza granicami Polski. Ludzie którzy z tego co pamiętam skillowo są minimalnie niżej aktualnego G2 (mogę się mylić PRAWus nie bij!). Gwiazdą ich lineupu bezapelacyjnie jest MICHU (tak, ten co grał w VP jak Jarkowi córka przychodziła na świat) i ci którzy oglądali mecze VP z tamtego LANa pewnie kojarzą że otwierał tabele. Lord i Hyper to przebrzmiałe ksywki z 1.6 które czasem zaskoczą i potrafią rozpętać niezłe spraye w poszczególnych meczach, Furlan czasem wstanie i nie zamyka, REDa w ogólnie kojarzę (to chyba nie ten co robił łooo w sławetnym fristajlu Eldoki?). Ogólnie mimo tego że chciałbym żeby wygrali, bo chętnie zobaczyłbym więcej niż 1-2 squady w Kato, o tyle wiem że zaczynają stosunkowo ciężko (mecz z Clown9). Średnie T2.

Faworyci Grupy B:
C9, Mousesports, 3DMAX, Dignitas

Na koniec ogłoszenia parafialne.
W weekend mnie nie ma! Robię sobie przerwę od internetu bo powoli chyba dorabiam się hemoroidów od pisania dla was. Pójdę wypije kompot za wasze zdrowie lub będę darł się w środku miasta, i dont know. Wiem że mnie nie ma, dlatego proszę o:


SPADAJĄCE DONEJTY PRZYSYŁAMY TUTAJ: BARDZO DUŻY PRZYCISK ŻEBY KAŻDY MÓGŁ TRAFIĆ
OBSERWUJ NAJBARDZIEJ ZAJEBISTY LEWACKI TAK NA WYPOKU - #lewackiebety ( ͡ ͜ʖ ͡)

  • 44
@Bit__: Natu to nie był jakiś tam keyplayer, Pyroelementalist albo jOELz zapewne za niego pojadą, obaj nieźli bądź nawet lepsi od niego. A o Flipside napisałem, Piter nawet nie biorę pod uwagę bo jakby to powiedział nas maczeciarz z VP - oni nie wychodzą z grupy.
@coutovsky: Ciężko powiedzieć, chłodnym okiem patrząc na bety - jest 5-6 potencjalnie niezłych underdogów, kwestia jest tylko taka że jest to cholernie close, grupa A jest cholernie nie równa, grupa B za to to przedszkole, ale bardzo równe,wydaje mi się że rzucanie na SENSOWNE underdogi to może być niezły pomysł, ale w tym nie pomogę.
@rekit: A poza małpkowaniem i wykazywaniem się brakiem umiejętności przetwarzania informacji czymś jeszcze możesz się popisać? Napisane jest cytuję:

wysokim T2/niskim T1

Także weź się ejrze małpko.
@znudzonylewak: no jesteś w stanie uznać ich za niskie T1 , więc się z Ciebie śmieję i Twojej "wiedzy" ^^ ale spoko, masz takie przemyślenia, a nie inne to Twoja sprawa - będziesz mi robił wyższy procent na lounge ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rekit: Dalej nie potrafisz przetwarzać tekstu czytanego, ale przynajmniej nie jesteś na tyle agresywny żebym Ciebie poprawiał, luźno małpko. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale i tak bez banana dla Ciebie.
@Essteh: Mam nadzieje, bo póki co na wszystkich LANach mouzom zawsze albo brakowało szczęścia, albo kawałka skilla Chrisa. A uwielbiam patrzeć na ich grę bo to jest cholernie ciekawy i ryzykowny CS.