Wpis z mikrobloga

@xvovx:
nie jestem ekspertem, ale pytałem o to ostanio.
Mireczki polecały mi DMDE, tylko że jest płatny, pełną wersję można jednak ponoć wyszukać pod dmde iota 2.4.4 - wygląda na zaawansowany, ale prosty w obsłudze i ma okienkowy interfejs.
Ktoś inny radził ontrack.
Ostatecznie użyłem testdisk + photorec, odzyskałem więcej plików (jeśli chodzi o wagę) niż było na dysku przedtem ( ͡° ͜ʖ ͡°) przy czym część
@xvovx: radzę przeczytać jakiś manual albo tutorial do tego testdiska, ja odzyskiwałem strukturę dysku (strukturę katalogów, nazwy plików) trochę "na wyczucie" i coś namieszałem w tych opcjach. Finalnie mam dysk 114 GB, na którym jest 80GB danych, i 80 GB wolnego miejsca o_O. Muszę więc chyba zgrać te dane i sformatować od nowa, bo podejrzewam że jak zacznę coś na nim zapisywać, to nadpiszę te odzyskane.

Sam photorec jest zaś dość
@xvovx:
Ja używam PC Inspector Recovery, lecz nie możesz go zainstalować na partycji z której chcesz odzyskać dane

@jankotron:
Dla twego problemu polecałbym program MHDD. Program ten pozwala na niskopoziomowy format dysku. Innym programem jest HDD Low Level Format.
PC Inspector Recovery


@dzieciol1992:

Znam ten program i nawet kiedyś z niego korzystałem (jakieś 2-3 lata temu). Niestety nie wspominam go dobrze - z odzyskiwaniem poradził sobie delikatnie mówiąc tak średnio.