Wpis z mikrobloga

Mam pytania do posiadaczy kart graficznych #amd #radeon.

1. Czy komentarze na temat niższej wydajności i wyższych temperatur w porównaniu do konkurencji są prawdziwe, czy to tylko czarny PR zielonych fanboyów?
2. Czy to prawda, że sterowniki AMD są problematyczne?
3. Czy te karty mają piszczące cewki, wydają jakieś dziwne dźwięki?
4. Jakie wersje niereferencyjne Radeonów są najlepsze/najcichsze?

Pozdrawiam, średnio zadowolony posiadacz syczącego/piszczącego GTX660 z terkoczącym wentylatorem.

#pcmasterrace
w.....8 - Mam pytania do posiadaczy kart graficznych #AMD #radeon.

1. Czy komentar...

źródło: comment_8yfoKwFlnCXUgJcI2YZf6q6YEZpKceXM.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@windows8: Mój 7850, po 2 latach ciągłego OC ma się bardzo dobrze.

1) Nie mam pojęcia, bo nie mam porównania.
2) Nie
3) Mają wentylator, nie piszczy, nie syczy, ale jest.
4) Wersje z wodnym chłodzeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@windows8:
1. Zależy co porównujesz, w chwili obecnej w kilku pułapach cenowych zieloni wygrywają (np. GTX 970 3,5gb). Porównywanie temperatur jest oderwane od rzeczywistości, dwa różne układy działają na dwa różne sposoby w tej samej temperaturze.
3. Na żadnym używanym radku nic mi nie piszczało, teraz mam pierwszego nie-mobilnego zielonego i też nie piszczy.
  • Odpowiedz
  • 1
@windows8:
1. Nie mam porównania. Jedyne co mogę zrobić to popatrzeć na testy w grach w ogarniętych serwisach (np purepc.pl i omijać szerokim łukiem pclab.pl, bo u nich zawsze nVidia lepsza).
2. Mam od ponad 3 lat karty amd, nigdy nie miałem problemów ze sterami. Nawet nie wiem jakie to by mogły być problemy.
3. Referencyjny 290x piszczy pod obciążeniem. Mam takiego zwodowanego no i niestety piszczy przy dużym obciążeniu. Aczkolwiek
  • Odpowiedz
@windows8:
1. Nie, jak ma dobry doplyw powietrza to dziala na 100%, łącznie w trybie UBER kiedy podbija liczniki sam.
2. Nie ma problemów ze sterami samymi w sobie, problemy wydają się czasem wystepować w kompatybilności z poszczególnymi grami,
Problemem Radeonów nie jest fakt ze sterowniki są nieco gorsze od Nvidii, problemem AMD jest fakt że nie współpracują dobrze z procesorami Intela. Znany problem od lat.
3. Podobno niektóre piszczą, szukaj
  • Odpowiedz
@windows8:
1. Nie
2. Nie
3. Żalezy od modelu i zależy jak trafisz, jednak w większości przypadków nie piszczą
4. Żalezy od modelu, w 290 i 290x Sapphire tri-x,
  • Odpowiedz
@windows8:
1. W grach typowo nastawionych na Nvidię (Watch_Dogs, Farcry 4) może być mniejsza wydajność, AMD jest lepsze w wyższych roździelczościach (1080p+) i w grach wykorzystujących Mantle.
2. Jedyny problem jaki zauważyłem to problem z konfiguracją monitorów, sterowniki potrafiły ustawić na stałe wyższą rozdzielczość niż maksymalna obsługiwana monitora (a że mój monitor (tylko D-Sub ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ma już ładnych parę lat, to wykłada się przy
  • Odpowiedz