Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam telewizora. Wymagania to takie, aby miał wysoką częstotliwość odświeżania (500-700 Hz) i duży ekran (46-50"). Musi też odbierać sygnał analogowy, bo na razie nie mam żadnej nc+ czy n. Nie chcę telewizora ze smartTV bo mi to niepotrzebne.

Znalazłem taki telewizor LG. Pytanie tylko czy on jest (sądząc po parametrach) dobry. A może polecicie coś innego, lepszego? Odpada firma Sharp, celuję w Samsungi, LG, Philips i Panasonic. Gównofirmy też odpadają.
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #telewizja #telewizory
  • 11
  • Odpowiedz
Po jakimś czasie po zmianie kanału/źródła będzie zostawał na kilka sekund zamrożony obraz z poprzedniego kanału (statyczne części, np logo kanału, jakieś menu gry, pasek informacyjny itp) Jak takie "naświetlanie" będzie długotrwałe, powidok wypali się na stałe i zawsze będzie widoczny w tle
  • Odpowiedz
Można opóźnić ten proces, co jakiś czas "czyszcząc" matrycę zaimplementowanym programikiem, ewentualnie ściągniętym z neta i puszczonym przez USB.

No wszystkie, ale jak się odpowiednio o plazmę dba to da radę z tym żyć.

Nowsze technologie PDP radzą sobie lepiej z powidokami, ale całkowicie nie da się ich wyeliminować.

Z całą pewnością w takiej cenie nie bierz tak dużego LCD, będziesz płakał podczas oglądania. Plazmę po skalibrowaniu, nawet tanią da się oglądać
  • Odpowiedz