Wpis z mikrobloga

Siema mirki mam pewien problem zakupiłem projektor dokładnie ten:
http://www.aliexpress.com/item/1080P-2200Lumens-Mini-HD-LED-Portable-Projector-Home-Theater-Projector-With-HDMI-USB-VGA-Analog-TV/1518064746.html

Urzad celny zatrzymał moją paczkę, i nałożyli cło, nie wiem czy to normalne chinczyk mówi że wysyłali to jako Gift.
Jeszcze w skanie paczki którą załączył chinczyk zadeklarowana wartość wynosi 105 $ gdzie dhl wysłał mi info o tym że muszę im wysłać z scr z aukcji, i przelewu jaki im puściłem.
Nie wiem czy opłaca się to odbierać, w tym wypadku 23 % vatu to 171, jeżeli nie odbiorę i wróci do chińczyka będę mógł otrzymać full refunda?
#aliexpress
Wilon - Siema mirki mam pewien problem zakupiłem projektor dokładnie ten:
http://www...

źródło: comment_DJjyNDNxNfJoBKnHJvzVUmxwoQEamGrd.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
Brawo zarabiasz na gównie, czyli można powiedzieć że twoja robota jest gówniana,


@Wilon:

Naprawde dla roznicy <10% oplacalo CI sie sciagac towar z Chin? To teraz doplacisz 15% wiecej i nie bedziesz miec praktycznie gwarancji.

PS jak nie odbierzesz towaru z cla, to nikt Ci nie przyzna refunda.
  • Odpowiedz
@Wilon: Ja bym odebrał. Teraz tracisz 800 zł i nie masz nic. Jak odbierzesz to będziesz miał po prostu drogi projektor za 970. Opchniesz go za 700 i będziesz tylko 270 w tył.
  • Odpowiedz
@Wilon: ja tam widzę rozwiązanie, ale generalnie jak nie chcesz odebrać bo kupiłeś gówno i się rozmyśliłeś (bo vat był w 100% pewny przy tej wysyłce), to radź sobie sam...
  • Odpowiedz
@Wilon: Zazwyczaj jest tak, że photoshopem podmieniasz cenę na screeenie z ali, albo z przelewu w banku i przechodzi bez cła. No ale jak Chińczyk napisał 105USD, to gratuluję. Żadne podrabianie dokumentów photoshopem nie przejdzie. Zapłać VAT, odbierz projektor i następnym razem kupuj z głową.
  • Odpowiedz
@Zawod_Syn: W takim razie po prostu kłamiesz. Opłaty naliczane są od zadeklarowanej wartości z papierów każdej paczki, więc nie ma czegoś takiego jak "szczęście, bo nie weszło". Nie wszystkie są otwierane, ale wszystkie przechodzą przez odprawę celną.
  • Odpowiedz