Wpis z mikrobloga

  • 0
@beeper Ostatnio miałem fazę żeby zrobić coś że skóry. Znalazłem nawet fajny projekt (także portfel). Ile trzeba wydać i co kupić żeby takie hobby było przyjemnością, pytam o narzędzia, oczywiscie podstawowy zestaw. Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz
@Tylko_na_chwilke:
Niebieski - miejsce wycięcia w skórze
Czerwony - kieszonka z materiału

@wysuszony: to zależy od materiałów i projektu, prześlij mi go to Ci powiem ile mogło by mogło +/- kosztować

@blady:
- kawałek skóry - na allegro ścinki za jakieś 20 zł wystarczą na jeden portfel
- radełko - 5,50 zł
- szydło - 4,90 zł
- igły - 3,90 zł
- nici woskowane - 5,50 za 25
b.....r - @Tylkonachwilke: 
Niebieski - miejsce wycięcia w skórze
Czerwony - kieszo...

źródło: comment_HDTpvvpBk1o3fxA8kkgaXUtY9giFe9Zb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@beeper świetne to. Może przygotujesz jakiś poradnik dla Mirków którzy chcieliby zrobić coś podobnego lecz nie wiedzą od czego zacząć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@beeper: mam dwa pytanka: używasz jakiejś apertury, wosku, oleju czy czegośtam do wykończenia i zakonserwowania skóry, jeśli tak to polecisz coś uniwersalnego i prostego w użyciu? I drugie, czy wykańczasz jakoś, albo wykładasz czymś tę wewnętrzną, szorstką i mniej ładną stronę skóry?
  • Odpowiedz
@beeper: mam do Ciebie pytanko/prośbę - mógłbyś wrzucić więcej zdjęć tego portfela ? Jak on wygląda w środku (przegródka na banknoty, na bilon) ?
  • Odpowiedz
@xerxes931: Odnośnie chemii to w tym przypadku nie użyłem niczego poza klejem, tutaj wykończyłem atłasem, w następnym jest ze świńskiej skóry.
Jeśli chodzi o nici to to są dokładnie te, do których link podałeś.
  • Odpowiedz
@beeper: Dzięki. Kurczę słabo, spodziewałem się że to będzie taki intensywny niebieski jak na zdjęciu w sklepie, a to jakaś taka błękitna słabizna :/ Zainspirowałeś mnie ponownie i zamówiłem dziś narzędzia i skórę: allegro.pl/skora-naturalna-nubuk-braz-scinki-skrawki-i5026136606.html
I chciałbym żeby nić w tym portfelu była niejako akcentem i miała kontrastujący kolor, chciałem dać niebieski, ale widzę że jest słaby, jak myślisz co by jeszcze pasowało w kontraście do koloru tej skóry? Myślałem jeszcze nad
  • Odpowiedz
@xerxes931: Żółta fajnie pasuje do tego koloru. Etui na przybory do pisania zrobiłem z tej skóry + żółte nici.
http://www.wykop.pl/wpis/10968294/komplet-gotowy-leatherwork-diy-robotkireczne-rekod/

Z tym, że nubuk pociągnąłem jeszcze apreturą bezbarwną.

Sam pewnie zobaczysz, ale próbowałem szyć portfel z tego nubuku i niestety jest on za gruby, chyba, że Ci się taki podoba. Ogólnie to ten czarny jest skóry o grubości ok 1 mm.
  • Odpowiedz
@beeper: Mi właśnie podobają się portfele z takiej grubej skóry. Są takie konkretne i męskie :D A zamierzam mieć w nim tylko jedną przegródkę na banknoty oraz na obu klapach po 3 sloty na karty, bo zawsze noszę przy sobie akurat 6 kart, więc i tak będzie cieńszy od mojego obecnego portfela. Poza tym z tej skóry może zrobię jeszcze coś poza portfelem, bo to całkiem duży kawał jest.
To z
  • Odpowiedz