Wpis z mikrobloga

Czy moge uznać że zostałem oszukany przez #nvidia ? Screenshot z GPU-Z porównany z "poprawioną" specyfikacją gtx 970: http://scr.hu/2sfh/jmwif . Obcięte jednostki rasteryzujące o których "przypadkiem" nikt nie powiedział, do tego GPU-Z przekazuje mi błędną informację (co chyba wyklucza przypadek?). Nie ładnie.
I źródło: http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/NVIDIA-Discloses-Full-Memory-Structure-and-Limitations-GTX-970
#komputery
Pozwolę sobie załować do tematu @Murzinio i @AmonGoeth , jak coś to sorry chłopaki :|
  • 12
@Dolan: zabolało ich te kilkaset kilobajtów cache L2, widać na schemacie w artykule który podałem
@Murzinio: przeczytaj artykuł który podałem. Ciul z przepustowością. Specyfikacja jest zakłamana (ROPs).
@Murzinio: troszke z dupy argument mimo tego ze cenie sobie twoje uwagi...
Dlaczego?
@Mak0wi3c:

Shadow of Mordor w istocie jest w stanie uzyc 4GB pamieci wbudowanej w karte ale nie oznacza to ze wszystkie 4GB jest uzywane do aktualnego renderingu.
System zrzuca teksture do lamieci karty i czeka, splywaja tekstury wrzuca kolejna.
Dziala to na zasadzie klepsydry gdzie najintensywniej dzialaja poczatkowe sektory pamieci tak jak w grafice je widac a
@Mak0wi3c:
@AmonGoeth:
Rzeczywiście zieloni zrobili kupujących w #!$%@? jeśli mówimy o specyfikacji karty - ale jak dla mnie biorąc pod uwagę to że na moim GTXie crashe nie występują to nie mam się czym martwić, bo za tę cenę to i tak najlepsza karta która ma przewagę nad konkurencją od AMD (jeszcze przed premierą GTX970 chciałem brać R9 290 swoją drogą) i w grach nie widzę problemów - wydajność jest
@Murzinio: wszystkie karty maja napisana tak samo instrukcje i dump na twojej tez wystepuje bo widac to w wynikach bencharku ktory wspolnie zrobilismy. Ci co tylko graja niczego nie odczuja, gorzej z tymi ktorzy wykorzystuja karty do rozwiazan profesjonalnych... w tym ja. Dlatego przy renderowaniu dostaje crash dump, a w shadow of mordor, crysis 3 juz nie mimo ze gram na ultra.
Jezeli pojawi sie gra ktora bedzie ekstremalnie wymagajaca w