Wpis z mikrobloga

Mirki, mam asusa k53sv z i3-2310M na pokładzie. Rok temu dostał ode mnie drugie życie - dokupiłem ssd i dołożyłem ramu, do 8GB, baterię.

Jakiś czas temu padła mi matryca, zdecydowałem się na wymianę. Więc generalnie lapek musi mi jeszcze trochę posłużyć. W związku z tym, zastanawiam się nad polowaniem na i7-2670QM. Bliźniaczy model występował z tym procem, więc wydaje mi się, że chipset go obsłuży.

Pytanie #1: warto? Odczuję jakiegoś kopa? Programuję, więc często chodzi jakiś intellij czy inne ide, czasami jakaś wirtualka w tle. Grywam sporadycznie, raczej w starsze tytuły. Zresztą - gpu już nie udźwignie pewnie żadnych nowszych gierek.

Pytanie #2: co z temperaturami? Z sekcją zasilania? Wytrzyma? Obecnie, bo wymianie matrycy, co wiązało się też z przeczyszczeniem chłodzenia - 45 - 50 idle, max 70 w full stresie.

Pytanie #3: ile taki procek jest wart? Wypadłem z rynku. Jak się okaże, ze takie cudo kosztuje więcej, niż 200zł, to chyba nie ma sensu, nie?

#laptopy #laptop #pytaniedoeksperta #czescikomputerowe
  • 13
  • Odpowiedz
@smierc_grubasom: Nie warto.
Jeśli naprawdę będziesz potrzebował sprzętu do naprawdę grubszych prac, to albo puszka, albo nowy laptop (do którego ten dysk mógłbyś przerzucić). 8 GB, to jest obecnie standard. Do grubszych prac musiałbyś dać 2 kości po 8 GB.
Zostaw.
  • Odpowiedz
@Administratore: Wiem, jak jeszcze używałem, to też nie miałem. Anyway - jakieś ślepe wpisy z google'a mówią mi, że asus się walnął w specyfikacji, i ktoś tam wkładał do tego modelu 2x8 i działało. Może warto pójść w tę stronę? Akurat ramu mi często brakuje - 2xIDE, cholernie pamięciożerny chrome i 8gb jest blisko.
  • Odpowiedz
@smierc_grubasom: Ale masz kiepską matrycę, nie masz USB 3.0. Jeśli nie potrzebujesz na już, to po prostu zacznij odkładać na nowy sprzęt. Albo weź nowy na raty. Ten się nie zmarnuje. Ja mam dwa laptopy, co mi daje "spokój ducha", bo dawniej, jak mi się komputer psuł, to panika i w ogóle odcięcie od świata. Dziś, to by mi przynajmniej telefon z dobrym ekranem pozostawał.
  • Odpowiedz
@smierc_grubasom: obecnie jadę na bezprzewodowej, bo swego czasu lapka zalałem i kilka przycisków nie działa... tyle że niestety podświetlanej nie znalazłem, a potrzebowałem na gwałt i kupiłem logitecha z touch padem i laptop tylko stoi pod telewizorem( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz