Wpis z mikrobloga

Cześć mirki.
Jaki poziom kodzenia trzeba reprezentować, żeby bez żenady zgłosić się na jakiś staż? Chciałbym się załapać na jakiś staż IT, ale niestety moje studia nie były zbyt związane z informatyką (inż. mechatronik here) no i słabo się czuję jeśli chodzi o programowanie. Myśle, że posiadam do tego predyspozycje. Ogarniam idee programowania obiektowego, umiem podzielić problem na kroki i zapisać go w postaci algorytmu etc, ale brak mi konkretnej znajomości jakiegoś języka. Chce startować w C# dla NET, ostatnio w ramach przygotowania zacząłem robić daily programmer z reddita.

A więc... Uderzać gdzieś na staż czy nie?

#it #programowanie
  • 10
@Mandingo: Nie. Pewnie dlatego, że wydział Mechaniczny :) Aczkolwiek sam kodziłem troche Arduino. Tylko nie wiem jak to co robiłem sam ma się do "Praktycznej znajomości języka XXX" którą wymagają w ogłoszeniach stażowych.
@parsiuk: Bardziej się opłaca składać cv na praktyki do większych firm czy mniejszych? Wydaje mi się że rozumiem całkiem dobrze programowanie proceduralne i wiem na czym polega obiektowe(wszystko w C++) a mimo to nigdzie mnie nie przyjęli na staż :<