Wpis z mikrobloga

@gergu: @m21d24: @epi: @bonus: czyli zostaję przy zgłębianiu Bootstrap. Dzięki za odpowiedzi. Szkoda czasu na inne wynalazki. Jeszcze tylko dopytam jak to widzą pracodawcy: lepiej RWD robić właśnie na bootstrapach itp. czy w firmach większych raczej wdrażają swoje rozwiązania przy robieniu stron responsywnych?
@bylominelo: Zależy od projektu, jeśli duży i albo jakaś unikalna aplikacja webowa, to raczej rozwiązania od podstaw, albo ze wsparciem frameworka. Generalnie framework to tylko pomoc, ja zwykle używam boostrapa i sam dopisuje własne media queries.
@bylominelo: Z reguły w pracy korzystam z samego bootstrapowego grida RWD i jak mi czegoś brakuje to dopisuję swoje reguły. Resztę styluję sam od zera, bo raczej nie ma miejsca na korzystanie z gotowych komponentów bootstrapa. Chyba, że jest to jakiś panel administracyjny czy coś do wewnętrznego użytku w firmie - wtedy jazda po całości z bootstrapa bo szkoda czasu.
@bonus: @gergu: czyli chyba dobrą ścieżkę obrałem. Zacząłem od robienia wg książki Ethan'a Marcotte o RWD. Teraz zacząłem się przestawiać na bootstrap'y (bo jakoś szybciej). Bałem się tylko, żeby to nie było odbierane jako pójście na łatwiznę.
@bylominelo: Wszystko jest dla ludzi. Jak masz napisać jakiś panel admina, gdzie ważne, żeby powstał on szybko i wyglądał schludnie to Bootstrap (lub inne Foundation itp.) nadaje się idealnie i nie ma co wymyślać koła na nowo. Ale jeżeli dostajesz projekt od grafika, gdzie żaden element nie jest wzorowany boostrapowych elementach, to lepiej od razu napisać całe style od zera niż przerabiać każdy element.

Jednym zdaniem, warto znać bootstrapa, ale trzeba