Wpis z mikrobloga

Dzisiejszego dnia swoje 15-lecie emisji obchodzi anime Candidate for Goddess (Megami Kouhosei), znane w Polsce z telewizji Hyper i niemieckiej Vivy (leciał w tym samym paśmie, co rammsteinowa wersja Hellsinga ;) Sam oglądałem na tym drugim kanale, pomimo rozumienia co 30 słowa (+ streszczenia, opisy na telegazecie). Mam nawet dwa odcinki gdzieś nagrane na VHS-ie. Już wtedy mimo nieposiadania angielskiego tłumaczenia wiedziałem, że coś z fabułą nie tak ;)

Ogólnie seria mechowa, do której większą nostalgię czuję zachodni fani niż Japończycy (fatalne wyniki oglądalności w rodzimym kraju). Produkcja głównie (nie)popularna z powodu tego, że przez 12 odcinków fundowała widzom historię z naprawdę intrygującymi, tajemniczymi elementami (dziwna natura kierowanych maszyn, omamy bohaterów przedstawiające alternatywne (?) wizje świata), aby zakończyć wszystko... jednym wielkim cliffhangerem bez żadnych odpowiedzi ^^' Na deser, żeby jeszcze bardziej zmieszać odbiorców zafundowano dziwną OAV-kę przedstawiającą dotychczasowe wydarzenia z perspektywy innej osoby.


Aby było zabawniej anime powstało na podstawie mangi, która także nigdy nie doczekała się zakończenia ^^'

Niezapomniany ending
https://www.youtube.com/watch?v=RD7pp2lajWw


#anime #candidateforgoddess #megamikouhosei #manga #hyper #viva #animekalendarium
80sLove - Dzisiejszego dnia swoje 15-lecie emisji obchodzi anime Candidate for Goddes...
  • Odpowiedz