Wpis z mikrobloga

@Shagga: Ja mam opiekacz z wymiennymi płytkami do robienia tostów, gofrów i takie jak na zdjęciu do grillowania. W takiej postaci (3w1) warto. W innej to szkoda miejsca. Ewentualnie rozejrzyj się za grillem z opcją raclette (opiekanie sera, pod płytą grillową) bo to jest fajna sprawa na imprezach.
  • Odpowiedz
@Shagga: grille elektryczne z prawdziwego zdarzenia mają 2000-2400W więc ten 1000W wygląda niemrawo, ale w zupełności wystarczy, bo mój opiekacz-gofrownica-grill tefala ma 740W i grillowanie na nim wychodziło całkiem sympatycznie. Co do ceny, to w takiej możesz spokojnie kupić urządzenie 3w1 co moim zdaniem jest bardziej opłacalne np. [tutaj lista opiekaczy 3w1 do 100zł](http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-ssqm-1-e-1218&category=10&counters=1ℴ=p&priceenabled=1&priceto=100&search_scope=category-10&string=opiekacz%2A3w1%2A)
  • Odpowiedz
@Shagga: mam zelmer ge1000 i moge smialo polecic. wybierz model bez grzania od gory bo jak wlozysz kawalek lososia to bedzie miazga. lepiej samemu obracac potrawy tak jak na klasycznym grilu.
ponadto dania z grila sa bardzo smaczne i zdrowe bo tluszcz wycieka na tacke pod spodem (zwroc uwage zeby ruszt byl z otworami).
  • Odpowiedz