Wpis z mikrobloga

Mam pytanie ty siedzisz w angli tak?
I moje pytanie jest takie czy jeszcze jest sens tam wyjechać czy lepiej zostać w polsce skonczyć studia ?
Jeszcze posiadam papier ze jestem osoba niepelnosprawna ( leciutki niedosluch) sprawny 100 % fizycznie i to mi tam polepsza sprawe czy pogarsza?
Nie mam dużych wymagań chce tylko godnie żyć. Dziekuje za pomoc :)
  • Odpowiedz
Niedosłuch to nie problem czy się opłaca to zależy na co liczysz tu nawet za najniższą krajową żyje się lepiej niż w pl jest inne podejście do człowiek
  • Odpowiedz
Super wiem o tym własnie za to chce uciec bo tu 1200 to totalne dno... gdzie robisz jak wół za taka sume w angli inna waluta i to dużo zmienia... hmm powiedz mi a jak jest sprawa z tymi zasiłkami za moj niedosłuch zapewnie nic nie dostane można pracować + jakiś zasilek dostajesz czy o co w tym chodzi? i gdzie polecasz wyjechać miasto i jakiś kurs czy coś w polsce jeszcze
  • Odpowiedz
Nie biorę zasiłków więc się nie orientuje za bardzo teraz to chyba wygląd tak że o zasiłek możesz się starć po 3 miesiącach od przyjazdu ale jako osoba samotna nie licz na cuda jeśli masz rodzine coś dostsniesz ja mieszkam w nottingham nie miałem żadnych kursów z pl pracodawca zrobił mi kurs na miejscu kursy z pl zawsze akceptują
  • Odpowiedz
Kursy nie zawsze akceptują zjadłem,,nie'' jeśli przyjedziesz z dziewczyną i oboje będziecie pracować to spoko dacie radę bez problemu jeszcze a propos zasiłków to jest o nie o niebo łatwiej jesli masz dziecko jestem tu około 6 lat polaków bardzo dużo i dużo patologii z pl która psuje nam wizerunek
  • Odpowiedz
a no jak wszedzie najgorsza patologia to taka co wgl nie umie poprawnie nic napisac po polsku i musi uciekać z kraju i potem są takie jaja. Dobra powiedz mi ty sam zyjesz? ile się tak zarabia na poczatku ? chce widzieć orientacyjnie albo jak znajdziesz czas ile na co idzie jeszcze napisać bomba by była ja studiuje ale dochodze do wniosku ze to mi nic nie da w tym chorym kraju
  • Odpowiedz
Żyje się spoko pracuję z żoną w tym samym miejscu wynajmujemy mieszkanie kuchnia jadalnia salon 2 sypialnie łazienka kilka schowków 450 za miesiąc mieszkanie to największy wydatek oprócz czynszu jeszcze musisz być gotowy na tzw council tax taki podatek od mieszkania około 110-130 funtów co miesiąc przez 10 miesięcy w roku woda około 30 za miesiąc 8 rat w roku internet (30 mega) 25 funtów miesięcznie raczunki płace co 3 miesiace wysokość
  • Odpowiedz
@SDEN209:
Hmm to widzę i tak lepiej niz w polsce :) ale odrazu chyba firma cie nie zatrudni powiedz mi jak u was wygladała sprawa z jezykiem?
  • Odpowiedz
Ja na początku pracowałem dla agencji później zatrudniła mnie firma i tak z reguły jest bezpośrednio do firmy jest trudniej się dostać mój angielski jeśli chodzi o pisania i czytania jest wg mnie słaby jeśli chodzi o mówienie jest ok niepotrzebny jest mi tłumacz np w banku czy jakichś urzędach choć czasem mam trudność z rozmową z anglikami w wieku 70 lat i więcej jak dla mnie mówią bardzo nie wyraźnie co
  • Odpowiedz
Ja pracuje w firmie która nazywa sie Boots coś jak rossmann w pl ale o wiele większa firma obecnie pracuje na wózku widłowym ale może niedługo awansuje i to jest super cecha wielu firm w uk dają możliwość awansu np koleś który kiedyś pracował tak jak ja teraz rzadzi całym oddziałem ile kasy naprawdę nie wiem ja przyjechałem do kolegi na pół roku (on zasponsorowzł)i tak zostalem musze kończyć jeśli masz jakieś
  • Odpowiedz
@SDEN209:

hmm to ty już masz lepsza prace na poczatku co robiłes? też własnie niedlugo skonczylem kurs na wozki widlowe ale odrazu pewnie nie biora na wozek chociaż lubie takie rzeczy
  • Odpowiedz