Wpis z mikrobloga

PAre osob chcialo sie dowiedziec jak tanio pobawic sie w Barcelonie i zaliczyc mecz na CampNou. No to napisze Wam jak ja to zawsze organizuje, zeby wyszlo jak najtaniej, ale tez zeby tam nie biedowac, bo to w koncu wakacje.

1.Lot
Jakos sie trzeba dostac ;) Obecnie loty do Barcelony to cena jak za pociag ze Szczecina do Warszawy ;)

Pierwsza sprawa to wybor miesiaca i dni. Zawsze duzo tansze sa loty w srodku tygodnia, drozsze w weekend. Tak samo drozsze sa w sezonie, a duzo tansze tuz przed i tuz po. Co najwazniejsze, w Barcelonie tuz przed i tuz po sezonie jest i tak mega goraco, mozna sie popluskac a rozowego zabrac na plaze. Wiadomo tez ze duzo wczesniej trzeba zaplanowac wylot. I tak np ja bym teraz wybral termin na kwiecien:
http://www.skyscanner.pl/transport/loty/wmi/bcn/150407/150413/ceny-biletow-lotniczych-z-warszawa-modlin-do-barcelona-w-kwiecien-2015.html?rtn=1&includePlusOneStops=false&browsePrice=259&age=2

Zalapiemy sie akurat na mecz z Almeria, ale mozemy leciec tez tydzien pozniej i wtey tuz przed wylotem zalapiemy sie na Valencie ;)

Koszt bletu w obie strony? 231zl bez bagazu. Ogolnie ja latam bez bagazu, mi podreczny styknie, ale wiadomo z rozowym trzeba ten jeden bagaz zabrac, to jakas 100 wiecej, ale dalej smieszna kasa.

2.Mieszkanie

Olejcie hotele/hostele. Hotele to nawet nie wiem jaka cena, hostele to od 20 euro.
Lepiej na stronach typu http://www.apartmentsbcn.com/ znalezc sobie chate do wynajecia na pare dni. Wyjdzie nas na tydzien cena typu 15e osoba a nie raz dostaniemy super chate, w pieknym hiszpanskim stylu, z wielkim tarasem itd. Im wiecej Was jedzie tym taniej bedzie, ale zawsze nawet we 2 mozecie wynajac pokoj i wtedy 20e za 2 osoby tez nie przekroczycie o ile nie macie krolewskich wymagan. Hiszpanie sa bardzo mili, w Barcelonie wielu zyje z takiego wynajmowania, wiec bedzie to typowe mieszkanie wynajmowane na pokoje. Liczac 15e dzien, czyli 60zl, x6 noclegow to mamy 360zl za osobe. Jak za tydzien mieszkania to grosze.

3. Bilet na mecz. Wszystko zalezy od klasy rywala i trybuny. Co do klasy rywala to poza Realem na wszystko bilety sa dosc tanie, a jak zalapiecie sie jeszcze w srode na jakis np mecz wstepnej fazy Copa Del Rey to juz w ogole za 7e bedzie bilet ;) Ale na normalny mecz na trybune wysoka, na gorna czesc dostaniecie bilet za 60e, czyli nie jest zle, na luk bedzie taniej, ale nie polecam na samym luku z tylu siedziec, ew na brzegu tam bilety mnie wiecej 50e a miejsce przyzwoite, jak ktos bedzie ciekawy to moge Wam podrzucic zdjecia z miejsc o ktorych mowie, to sobie zobaczycie jaki widok.Aaa najwazniejsze. Biletu nie kupujemy u konikow ani nic. Albo kupujemy przed wyjazdem na oficjalce barcelony, albo juz po dotarciu do miasta, na 48h przed meczem do kas jest rzucana pula paru tysiecy biletow, spokojnie na kazdy mecz poza Realem kupicie bilet, jezeli pojdziecie kupic go z rana. W pozniejszych godzinach tez kupicie, ale moga byc problemy z kilkoma miejscami obok siebie. (przewaznie nie ma problemu zeby sie zamienic jak dostaniecie xxox zeby bylo xxxo juz bezposrednio na stadionie, bo duze prawdopodobienstwo ze te jedno miejsce w srodku to tez turysta ktory chce sie zamienic ;) )

Podsumowujac: lot- 230zl, mieszkanie -360zl, mecz- 240zl = 830zl i macie oplacone wszystko na tydzien czasu. Zostaje tylko to co chcecie pobalowac na miejscu ;) Jak ktos chce jechac na jeden/dwa dni tylko na mecz to te koszty robia sie w ogole smieszne bo wyjda z 600zl juz z jedzeniem po meczu w jakies przytulnej knajpce popijajac sangie ;)

Mam nadzieje ze komus pomoglem ;) Jakby co to pytajcie #barcelona #mecz #pilkanozna
  • 7