Wpis z mikrobloga

Mircy, miłośnicy astronomii, gwiazd i nocnego nieba, w tym temacie pochwalcie się swoimi narzędziami do obserwacji, jako i ja za chwilę uczynię. Nawet jeśli nie posiadacie dobrych teleskopów, pokażcie cokolwiek, co ,,przybliża" was do ciał niebieskich...

Ze swojej strony, pochwalić muszę swoje takowe narzędzie, czyli lornetkę Celestron SkyMaster 15x70. Jest to bardzo dobry sprzęt jak na swoją cenę ( koło 3 stów ). Kupiłem ją z pół roku temu i nie jestem zawiedziony. Co dzięki niej zaobserwowałem i co zrobiło na mnie wrażenie:

- Galaktyka Andromedy - widok niezapomniany, jądro galaktyki, pomyśleć że to tak daleko...

- Mgławica w Orionie - piękna zielona ,,chmurka"

- Jowisz z 4 księżycami - to prawdziwy cud, mała świecąca kulka ( wyraźnie widać ze to dysk a nie punkt ) i koło niej małe ,,diamenciki"

- Betelgeza - żółta gwiazda, olbrzymia że ho ho ho, widoczna przez najlepsze teleskopy jako dysk...

- Układ podwójny w Lirze

- Wega z niebieską poświatą

Teraz będę polował na Marsa i Saturna a także więcej obiekty z katalogu Messiera, które da rade dostrzec przez tę lornetkę.

A oto i ona oraz moje ,,obserwatorium":

#astronomia #obserwacje #astronomiaamatorska #astroboners #mojeobserwacje #obserwacjewujka
wujeklistonosza - Mircy, miłośnicy astronomii, gwiazd i nocnego nieba, w tym temacie ...

źródło: comment_0ckPcTchYZZiatkA54zQBce8lODESMOd.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz