Wpis z mikrobloga

@goompas: a, dzięki. Ja się na śmierć zagrywałem we Frontiera, więc pewnie szybko mi się nie znudzi. Tym bardziej, ze to jest MMO. Tak czy inaczej - kasa odłożona. czeka na przyklepanie. Chyba sobie łyknę czegoś mocniejszego dzisiaj i kliknę zakup :)
@jack-lumberjack: Ja gram od premiery i mi się podoba.

Gra ma niesamowity klimat, twórcy dużo uwagi poświęcili żeby nic nie niszczyło imersji, czynności takie jak dokowanie, wydobywanie surowców, zbieranie kontenerów dryfujących w przestrzeni itp. trzeba robić samodzielnie, a widok jest ograniczony tylko z 1 osoby.

Świat w grze jest gigantyczny (cała droga mleczna), w grze możesz zajmować się handlem, wydobywaniem surowców z asteroid, można być przemytnikiem, piratem, łowcą głów, najemnikiem, odkrywcą,
@Lisiu: Dzięki. Poza oczywistymi rzeczami, jak "socjalizacja" (gildie itp) bardzo liczę na możliwość ręcznego lądowania na powierzchniach planet (taka możliwość była we Frontierze)
@jack-lumberjack:

1. joystick z przepustnicą

2. program do sterowania głosem, korzysta z windowsowego rozpoznawania głosu, także tylko po angielsku

3. wykrywanie ruchów głowy, jest kilka takich systemów: trackir śledzi kamerą diody założone na głowę (freetrack/opentrack to alternatywa opensource, bo za trackir sobie niezłą kasę liczą, potrzebujesz kamerki i podstawy elektroniki żeby sobie to złożyć), edtracker oparty na arduino z akcelerometrem i żyroskopem, no i oczywiście oculus rift ( ͡° ͜
oczywiście oculus rift


@mieffer: reszta to substytuty :) Jeśli gra będzie się rozwijać jak EVE, to jest przed nią naprawdę długa przyszłość - w tym czasie OR się upowszechni (mam nadzieję :) )
@jack-lumberjack: @Lisiu: gra się dać z innymi, ale komunikacja to podstawa podczas podróży. Szczególnie by wskoczyć w USS kiedy się jest w supercruise mode. Ma być w bliskiej przyszłości dodany tryb wsparcia do gry grupowej, podejrzewam że umożliwi wskakiwanie w USSy w tym samym momencie.

Gildii nigdy nie będzie dostępnych. Takie przynajmniej pojawiają się głosy na forach i reddicie.