Wpis z mikrobloga

Dość dobry tekst Andrzeja Talagi. Temat: dlaczego nacjonaliści są potrzebni Europie. I w sumie dobra i bardzo ważna uwaga: nacjonaliści w polskim parlamencie byliby prawdziwym dowodem europeizowania się Polski (a nie jakieś tam lewicowe debilne postulaty które kiedy za każdym razem przepadają w parlamencie jest wielkie larum, że Polska oddala się od Europy - lol). I jeszcze fragment który bardzo mi się podoba (jak lewactwo potrafi zastosować prawicowe postulaty opakowując je jedynie w jakiś "postępowy" papierek:) :

wreszcie przegłosowanie przez parlament ustawy o odbieraniu „obcym” obywatelstwa francuskiego za popełnienie najcięższych przestępstw nie zostałoby zaakceptowane przez francuską klasę polityczną bez przygotowującego te posunięcia ideologicznego bombardowania w wykonaniu Frontu Narodowego.

Musimy być stanowczy – głosili gaulliści od Sarkozy’ego – bo rząd dusz przejmą narodowcy. Za prezydentury Hollande’a w ton buty uderzyli ochoczo socjaliści. To oni latem 2012 r. nasłali policję na cygańskie obozowiska pod Lille i Lyonem. Minister spraw wewnętrznych Manuel Valls uzasadniał rajdy względami higienicznymi. Socjaliści nie uważają bynajmniej, że Cyganie cuchną i śmiecą. Po prostu: żyją w niezdrowych warunkach i trzeba ich z nich wyzwolić. Efekt ten sam: byli Cyganie, nie ma Cyganów.

#nacjonalizm #publicystka #polityka
  • 5
  • Odpowiedz
@jasiulec: Poparcie dla nacjonalistów zacznie spadać, gdy tylko skończy się kryzys, raczej nie będzie stałym trendem.

jak lewactwo potrafi zastosować prawicowe postulaty opakowując je jedynie w jakiś "postępowy" papierek


I wilk syty, i owca cała ;].
  • Odpowiedz
@fir3fly: Jakoś w Szwecji i Finlandii specjalnie nie słychać o kryzysie a nacjonaliście mają się dobrze :) Ja bym bardziej w tym widział etap dorastania społeczeństwa i pojmowania nieco trudniejszych i złożonych tematów które głoszą nacjonaliści :-)
  • Odpowiedz
Jakoś w Szwecji i Finlandii specjalnie nie słychać o kryzysie a nacjonaliście mają się dobrze :)


@jasiulec: Masz jakiś link na ten temat? Szukałam na szybko, ale nie znalazłam nic ciekawego poza tym:

Szwecja: polski nacjonalizm zagraża
  • Odpowiedz
@fir3fly:

Masz jakiś link na ten temat? Szukałam na szybko, ale nie znalazłam nic ciekawego poza tym:


Szwecja: Od 2010 jej członkowie zasiadają w parlamencie. i Finlandia: W 2009 PS startowała Parlamentu Europejskiego w bloku z Chrześcijańskimi Demokratami, co pozwoliło liderowi partii uzyskać mandat europosła. W 2011 Prawdziwi Finowie zajęli trzecie miejsce w wyborach do parlamentu krajowego (19% głosów i 39 mandatów)[3].. To co wrzuciłaś nie jest specjalnie w temacie:-) Ale to co ten dziennik napisał może wynikać z tego:szwedzki dziennik liberalny ;-) (a wiadomo jak do PiS miały się zagraniczne media;) a tak poza tym jeśli o to chodzi:jest polskie żądanie zmiany zasad głosowania w Radzie UE- to bardzo mnie to cieszy! Nie ma to jak twarde reprezentowanie naszych interesów: ) w ogóle wolę jak piszą o nas zagranicą źle, to znaczy, że dobrze działamy: ) A
  • Odpowiedz