Wpis z mikrobloga

@omoshirokunaidesune: Bez skandalu się nie obędzie niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po latach znika u mnie ze stołu danie, które jadłem praktycznie tylko ja i moja babcia - reszta symbolicznie próbowała. Danie było postną mieszanką wszystkiego, w smaku mocno średnie, ale akurat było to danie, którego nie spotkałem nigdzie indziej, podobno wywodzące się jeszcze z ukraińskich tradycji przejętych przez moich przodków, bo Ci mieszkali po sąsiedzku.
  • Odpowiedz
@Sarpens:

ależ tradycyjnie! kasza z jabłkiem jest dla mnie czymś wyobrażalnym natomiast ta mieszanka postna wszystkiego to cóż to, tylko czego? u mnie w rodzinie lubi się mocno średnie rzeczy przy stole zwłaszcza groch z kapustą

fajne są takie rodzinne święta ʕʔ
  • Odpowiedz
@omoshirokunaidesune: Niestety nigdy nie zajmowałem się kuchnią i teraz dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć co konkretnego się tam znajduje, a nie chciałbym pominąć jakiś istotnych składników. Dam Ci odpowiedź wieczorem pod tym postem.
  • Odpowiedz
@omoshirokunaidesune: Zatem przepis polega na tym, że gotuje się osobno jabłka, śliwki, gruszki, a potem mieli je się maszynką do mielenia mięsa, a całość potem miesza. Do całości na koniec dodaje się ugotowaną drobną fasolę.
  • Odpowiedz