Wpis z mikrobloga

@jasiulec: No chyba żartujesz? Sama Partia Demokratyczna na europejskie standardy była by centroprawicowa. Lewe skrzydło reprezentuje tam Elizabeth Warren, Dennis Kucinich albo Bernie Sanders.
  • Odpowiedz
@Ginden:

że w Europie niepodzielnie rządzą marksiści.


Coś w tym jest^^ Vide Barroso

Obama to raczej socliberał.


Tak czy tak to dalej centrolew na warunki Europejskie. @Kamill:

Sama Partia Demokratyczna na europejskie standardy była by centroprawicowa.


To ustalcie wersje z Gindenem czy socliberał czy centroprawica;)
  • Odpowiedz
@Kamill: Zacząłem mieć pewne podejrzenia jak zostałeś przyjęty do centrum lewactwa ()

Ale zainspirowałeś mnie, znowu sobie zrobię ten test, ciekawe czy zmieniło się coś w ciągu miesiąca :D
  • Odpowiedz
@jasiulec: Musimy mieć takie samo zdanie? Dla mnie Obama i jego administracja to raczej centroprawica. Po Reagan, albo już w trakcie jego kadencji oby dwie partie poszły mocno na prawo. Tzn Republikanie stali się bardziej prawicowi, ale głównie jeśli chodzi o sprawyświatopoglądowe i pociągnęli ze sobą Demokratów.
  • Odpowiedz
@Ginden: @Aqwart: @jasiulec: Ogólnie to jakbyśmy zamiast patrzeć na obrazki czytali co political compass pisze pod nimi, to od razu moglibyśmy tę sprawę rozwiązać:

The Democratic incumbent has surrounded himself with conservative advisors and key figures — many from previous administrations, and an unprecedented number from the Trilateral Commission. He also appointed a former Monsanto executive as Senior Advisor to the FDA. He has extended Bush tax cuts for
  • Odpowiedz
@jasiulec: w ogóle, jaki podział uznajesz? Bo mam znajomą, która twierdzi, że konserwatyzm i liberalizm są ideologiami lewicowymi, bo wywodzą się od burżuazji, czyli następców lewicy z czasów rewolucji francuskiej.

Już lepiej operować na podziale dwuwymiarowym, choć i on nie oddaje wielu rzeczy (jak np. faszyzm i nazizm, które nie nigdzie do takiej układanki).
  • Odpowiedz