Wpis z mikrobloga

@Jerry_Brewery: wodzu a co oni maja swojego? To co na zdjeciu widac tzn 3 krany?

Jaka cena i na dobra sprawe jak to sie ma do innych piw?

Zamierzam sie wybrac, ale mam juz dosc IP/AIP (jak to k... odmieniac) robionych na jedno kopyto i smakujacych praktycznie tak samo.

Teraz kazdy browar musi miec w ofercie IPA, ktore tak na dobra sprawe sa malo ciekawe i jeszcze mniej zroznicowane.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Dokładnie tak, to są ich trzy piwa "autorskie", docelowo będzie sześć. Na pozostałych kranach podpinają na razie piwa z browaru Camba.

Cena za 0,3l: 8-11 zł; za 0,5l: 11-15 zł.

AIPA bez szału (wyłazi siarka, a i goryczka mogłaby być większa), za to Wheat Porter - pierwsza klasa! Roggenbier też niczego sobie.
  • Odpowiedz
@RomeYY:

a te 800 browarów to od kiedy działa we Włoszech?

Tak naprawdę duży przyrost browarów i kontraktowców przypada na ostatnie pół roku. Jak na razie, niewielu ma problemy ze sprzedażą swoich piw (chyba, że robi fatalne, jak Twigg czy Ninkasi)
  • Odpowiedz
@RomeYY: W 2013 sprzedano w Polsce 37 milionów hektolitrów piwa. Wielkie browary komercyjne, jak Grupa Żywiec są w stanie produkować do 15 milionów hektolitrów rocznie (5 browarów), mniejsze jak BRJ Jakubiaka (3 browary) to zaledwie 200 tys. hl, a naprawdę małe browary to ułamek z tego jak np. Gościszewo (20k) do tego dochodzą browary restauracyjne i mikrobrowary lokalne które produkują rocznie po 300-500 hl piwa. Oczywiście na 600 browarów takich jak
  • Odpowiedz
@Jerry_Brewery: moglbys kiedys napisac na tym blogasku jak to wychodzi cenowo otwarcie wlasnego bowaru, kontrakt, restauracyjny, rzemieslniczy itd i jaki sa z tego zyski w pierwszych latach dzialanosci, ile na poczatku trzeba wylozyc, to by bylo w koncu cos ciekawego, chyba nie widzialem takiego zestawienia u nikogo jeszcze, cos tam kiedys jakis wyklad z tego byl na jakims festiwalu podobno, ale dlaczego nikt tego nie opisal?
  • Odpowiedz
@RomeYY: Miałem taką wizję, ale póki co większość zaprzyjaźnionych piwowarów jakoś nie jest skłonna dzielić się szczegółami. A nieszczegółowe dane w tej materii mnie nie interesują ;)
  • Odpowiedz