Wpis z mikrobloga

#aliexpress #dhgate #chinskiecuda

w nawiazaniu do moojego tematu w #pokazzakupy , dotyczylo to powerbanku, ktory mial byc o pojemnosci 12000mAh a nie potrafi naladowac w 100% telefonu z bateria 3000mAh, zrobilem dispute, ladnie opisalem temat, poprosilem o przeslanie takiego ktory bedzie spelniac parametry poodane w opisie przedmiotu...kitajec odrzucil moj spor piszac cos takiego jak na obrazku. Pytam #elektronika #elektryka czy ma racje? :>

No i teraz nie wiem czy od razu zarzucic go skanem z hiszpanskim tekstem z 1918 roku( ͡° ͜ʖ ͡°) czy tez cos innego wykminic, potrzebuje rad, bo stawka jest wysoka - 1,84 dolana (przedmiot kupowany przez kupon)
źródło: comment_uxfzG03BQwxQyqaemnd2hYo4whaWY47J.jpg
  • 22
to pisz mu dispute ze bzdury pisze, nie ma przetwornic ze sprawnoscia konwersji 50- 60% , no chyba ze za dolana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to tak jakbys mial powerbank o polowe mniejszy, nawet wezmy konwersje z 3v3 na 5v i z powrotem na 3v3 w telefonie, tablecie to te straty mocy som za dórze!!
@danku: BUAHAHAHA jaka ściema :D ja z Miller-102 z jednym ogniwem 2800mAh ładuję baterię 2500mAh do 70%. Tak samo sprawuje się powerbank kupiony za 2$, więc nawet badziewne przetwornice nie mają 60% sprawności.
@tmb28: kwestia napiecia na wyjsciu. tez mam 2 rozne powerbanki i roznie dzialaja a w teorii powinny tak samo.

@danku: majfrend moze miec racje ale refund rzecz swieta wiec slij hiszpanskie pismo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@danku: Z jednej strony piszą, że pojemność powerbanku to 12000mAh przy 3.7v = 44,4 Wh - co do tego nie mam zastrzeżeń. Co do liczby 8800mAh też nie mam większych zastrzeżeń. co to w praktyce oznacza. Używając choćby nawet najpopularniejszych układów konwerterów DC DC, to można bez problemu uzyskać 80% efektywności, co oznacza, że ładując z prądem 1A można wyciągnąć z niego 8,8 * 0,8 h = 7h dawania prądu o
@kamieniarz: napięcie na wyjściu powinno być 5V. Przecież ogniwa połączone są równolegle, więc napięcie akumulatorów jest takie samo jak w przypadku jednego ogniwa 18650. Przetwornice niczym się nie różnią.
@tmb28: "powinno" byc :) jak nie jest to powerbank w dupe. mam ten smieszny powerbank na jedno ogniwo 18650 i dziala beznadziejnie bo rzekomo napiecie na wyjsciu jest cos kolo 2-3V (o ile dobrze pamietam, wyryte na tym smiesznym pudeleczku jak cos)
@pordzio: zobacz jakie sprawności mają powerbanki na 4x18650

http://lygte-info.dk/review/Review%20USB%20battery%20box%204x18650%20%235%20UK.html

http://lygte-info.dk/review/Review%20USB%20battery%20box%204x18650%20Aili%20UK.html

http://lygte-info.dk/review/Review%20USB%20battery%20box%204x18650%20coolook%20PB-2000%20UK.html

(wykresy, niebieska linia)

firmowe czy nie, przy niskich prądach masz sprawności ponad 90%. mniejsza sprawność przy wysokich pradach bierze się też z obciążenia samych akumulatorów, które przy wysokim obciążeniu tracą nieco pojemności. Ale to nie jest łącznie 60%!

Sprawność ładowania baterii w telefonie to też minimum 80%, nie mniej.
@tmb28: To są takie proste obliczenia na serwetce. Sprawność 80% wziąłem z katalogów - popatrzyłem na katalog Linear Technologies i taki pi*drzwi określiłem, że 80% to rozsądne minimum.

Co może być tutaj konkretnie, to kwestia tego, że używają jakiegoś gównianego akumulatora, który ma mieć 12000 mAh, a w praktyce ma może najwyżej coś koło 3000. Kitajce znane są z tego.
@kamieniarz: te 60% to może być łączna sprawność ładowania, czyli

bateria w powerbanku ---> ilość energii w baterii telefonu

a według chińczyka łączna sprawność jego badziewia to 16,6% xD
który ma mieć 12000 mAh, a w praktyce ma może najwyżej coś koło 3000. Kitajce znane są z tego.


@pordzio: ot co, na 90% tak jest, dali tam odpady produkcyjne
@Sihill_pl: a co jest z tym nie tak? Pojemność 4x18650 --> energia zgromadzona w baterii telefonu, tak jest bardziej obrazowo. Po drodze straty w przetwornicy 5V, na przewodach, w układzie ładowania telefonu i baterii (ciepło, ładowanie nie ma 100% sprawności)
@tmb28: @pordzio: @kamieniarz: dzieki wielkie za rozwalenie tematu, upraszczajac to do mojego poziomu to po prostu sa dupiaste ogniwa, gdyz mam tez powerbank na wlasne akusy 4x 18650 (kupione ze swiatelka.pl) i do tego ladowarke liitokale lii-26 swiatelkaz pomiarem, i wowczas wiem co i jak, tutaj chcialem sie dowiedziec czy cos wynika z tej papki kitajca. Skoro #oszukujo to powalcze troche w imie zasad( ͡° ͜ʖ ͡
@tmb28: @danku: Jak najbardziej można kupić kiepski power bank mający na wyjściu efektywność 60%. Co więcej większość allegrowych właśnie taka jest. Jeśli masz możliwość to rozbierz power bank i sprawdź czy są tam ogniwa o łącznej pojemności 12000mAh. Jeśli nie to masz podstawę do odwołania.
@danku: wyślij mu analizę pojemności ze zdjęciami. Musisz udowodnić, że to słabe akumulatorki, a nie przetwornica. A tak w ogóle takie coś jak powerbank to trzeba było kupować od sprawdzonego sprzedawcy.