Wpis z mikrobloga

#grybezpradu #gryplanszowe #10x10

Wraz z Nowym Rokiem postanowiłem dołączyć do wyzwania 10x10. O co chodzi? Polega ono na wybraniu ze swojej kolekcji 10 planszówek (tych najrzadziej ogrywanych) i zagraniu w każdą z nich przynajmniej 10 razy. Brzmi stosunkowo łatwo, bo przecież ma się na to cały rok, ale wcale tak nie jest, bo co chwilę pojawiają się nowsze, gorętsze tytuły, a poza tym na stole najczęściej lądują - przynajmniej u mnie - prostsze pozycje, których zasady można wyjaśnić każdemu dosłownie w kilka chwil.

Przejrzałem zatem kolekcję i wytypowałem 10 gier: Among The Stars, Dracula, Ghost Stories, Hanabi, Maskarada, Pastiche, Waleczne Piksele, Zimna Wojna, Cleopatra and the Society of Architects, Cyklady. Grałem tylko w dwie z nich (Hanabi, Cleopatra). Cześć jest nowa (Cyklady kupione z kuponem z Allegro, Maskarada i Waleczne Piksele przyjdą wraz z dodatkami do Seasons, żeby preorder miał darmową wysyłkę), ale część to niemal antyczne półkowniki, które od lat tylko się kurzą, bo jakoś nie mogę się za nie zabrać (Zimna Wojna, Dracula, Pastiche).

Czy się uda? Może być ciężko, bo od pewnego czasu loguję każdą rozgrywkę na BGA i widzę, że nawet w ulubione Seasons nie gram aż tak często, ale warto spróbować. Najciężej będzie zapewne z dłuższymi pozycjami, czyli Draculą i Zimną Wojną, ale w przypadku drugiego tytułu jest szansa na znalezienie stałego przeciwnika, więc kto wie. Warto spróbować. Poza tym wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w akcji, bo 10 partii pozwala całkiem nieźle zapoznać się z daną grą :)
  • 6
@Munchhausen: Zimna wojna to klasyka i od daaawna pierwsze miejsce na liście BGG - sam jednak cierpię na podobny ból, mimo że mam stałą osobę do grania to z czasem już gorzej.

Inaczej z pikselemi - obowiązkowe pudełko do wrzucenia do kieszeni na wyjście na piwo :D

Ale w sumie mam podobny problem z Bitwami Westeros, kupione pół roku temu leżą i czekają na chwilę czasu
@Munchhausen: gry których jeszcze nie masz fizycznie potraktowałeś jako te najrzadziej ogrywane? Samo wyzwanie raczej za trudne dla mnie, póki co walczę by zagrać chociaż raz w każdą :)
@antros: Uznałem, że skoro wyzwanie zacznę od 1 stycznia, to mogę je spokojnie wciągnąć na listę. Rozważałem jeszcze Android: Netrunner, ale zrezygnowałem, bo miałem już dwie dwuosobówki.