Wpis z mikrobloga

Projekt wieszaka na klucze jako prezent na święta dla rodziców. Całość chcę zrobić ze stali nierdzewnej. "Rama" wieszaka z blachy 3mm z wykończeniem satynowym, haczyki będą toczone na tokarce z jakiegoś pręta tak, żeby na całej powierzchni był ślad toczenia.

Haczyki będą wciśnięte w blachę i od strony zewnętrznej cyknięte tigiem, żeby zostały na miejscu. Dwa z haczyków będą miały gwint M4 (chyba) dzięki czemu całość będzie można przymocować do ściany (na rysunku tego nie widać.

Na razie wstępna wizja, rysunek na #!$%@?. Będę musiał wyczaić tokarza (kein problem), kumpel wytnie mi blachę na laserze, którą potem wykończę według projektu.

Co myślicie? Wszelkie pomysły wezmę pod uwagę. Może ktoś zaproponuje lepszy sposób na montaż do ściany ewentualnie zmianę designu :D

#pracaspawaczamnieprzeistacza #diy #projekt
A.....o - Projekt wieszaka na klucze jako prezent na święta dla rodziców. Całość chcę...

źródło: comment_jYEb9Yqtj8bSzPjgdkPoW5Lpvz3y9lsX.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@goblin21: @Cavalorn: Na wakacje, to pojadą sobie sami jak dojdą do porozumienia. Ja chciałem zrobić coś własnoręcznie z uwagi na fach jakiego się uczę i coś co im się przyda. Pomysł z wieszakiem wyszedł od nich. A jako, że nie mieszkam z nimi i nie zbyt wygodnie tachać coś dużego zdecydowałem się na bajer, który łatwo zabrać.
  • Odpowiedz
@mosci_K: Bo miałem dorysować jeszcze 2szt, które będą miały gwint ale nie narysowałem. Muszę to przemyśleć jeszcze, skonsultować z kimś, kto ma większe doświadczenie ode mnie i wtedy coś ustalić.
  • Odpowiedz
@mosci_K: Myślałem, żeby w ścianę wstawić dwie kotwy z takim samym gwintem i dwa krańcowe haczyki mając gwint zostały by wkręcony w te kotwy trzymając całość na ścianie bez widocznego miejsca montażu.
  • Odpowiedz
@choleryk: No właściwie, to tak. Z tym, że w pracy nie tylko spawam ale wykonuję też czynności charakterystyczne dla ślusarza, więc wszystko jedno :) Ale korci mnie, żeby zrobić coś jeszcze co będzie wymagało więcej spawania.
  • Odpowiedz