Wpis z mikrobloga

@Plrin: szkoda, że te granulaty są takie drogie i nie na moją kieszeń ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale za to w lato będzie miał full wypas, bo mam własny ogródek :3
  • Odpowiedz
@Kaplanka: Spróbuj zaopatrywać się w hurtowniach zoologicznych, tam mają taniej zawsze. Ziarna bym w ogóle wyeliminowała bo są bardzo, bardzo niezdrowe i niepolecane dla świnek. Możesz dawać więcej sianka i zieleninki, ale ziarna się potem na zdrowiu młodej odbiją a szkoda by było świniaka.
  • Odpowiedz
@Plrin: Nie przepada za suszonymi, ale świeże dostaje codziennie, a przy okazji jakiego wyjca wtedy dostaje ( ͡ ͜ʖ ͡). Poza tym ziarna są tuczące, mają dużo kalorii, a świniaki od tego lubią się rozrastać, ale w tej karmie (nie pamiętam nazwy, wzięłam jedną z droższych i zaraz przesypałam do wiaderka xd) ziarna w porównaniu do reszty było naprawdę mało, więc muszę powiedzieć, że jestem z
  • Odpowiedz
@Kaplanka: Sorki że tak późno odpowiadam xDD Ja swoje wieprze karmię Vitakraft Emotion Sensitive ale jest dość droga (600g 20zł), więc chcę się przestawić na pelety Versele Laga (najlepsza stosunkowo z karm na rynku, najwyższa zawartość wit.C 13zl/1,5kg wiec wcale nieźle). Poza tym sianka w bród, dużo suszków mam ( koniczyna, pokrzywa, mniszek, babka lancetowata, buraki, pasternak suszony, liście maliny i brzozy, skrzyp polny itd) i codziennie jakąś zieleninę / warzywo
  • Odpowiedz
@Kaplanka: W sumie na długo starcza przy tych wszystkich moich suszkach. I ważne dla mnie żeby była jak najmniej zróżnicowana, wtedy nie wybierają w niej, w razie choroby albo dziwnych objawów wiem co odstawić itd. Ale na pelety przestawiam się bo i tak wszystkie składniki odżywcze potrzebne i bonusowe mają z "dodatków". Ogolnie polecam mocno serię vitakraft emotion.
  • Odpowiedz