Wpis z mikrobloga

@Luxik: wielu fanbojów KNP, których tutaj dostatek, nie ukończyło jeszcze podstawówki, więc są pewnie obyci z piórem. na pewno ktoś z nich udzieli Ci satysfakcjonujących odpowiedzi :)
  • Odpowiedz
@mwitbrot: o, no super, to powiedz mi jaki to jest koszt nabojów, słyszałem też, że jak np. do pióra wsadzę tańszy zamiennik, to mi potem gwarancji nie uznają, jakie pióro kupić kobiecie i w ogóle czym się kierować

bo nie będę kłamać, ostatni raz pisałem piórem w podstawówce, jakimś tanim plastikowym jak to dla gówniarza i od tej pory mój kontakt z piórami jest zerowy : /

@Zeroize: ja nawet
  • Odpowiedz
o, no super, to powiedz mi jaki to jest koszt nabojów, słyszałem też, że jak np. do pióra wsadzę tańszy zamiennik, to mi potem gwarancji nie uznają, jakie pióro kupić kobiecie i w ogóle czym się kierować


@Luxik: Nie pamiętam dokładnych cen, ale faktycznie wychodzi dość drogo. Kilkanaście złotych za 5 naboi. Ale można kupić raz, a później napełniać naboje strzykawką z igłą. Kupujesz kałamarz atramentu i masz na długo. Bardzo
  • Odpowiedz
@Luxik: jak dużo piszę używam pióra. Zawsze miałam Parkery. Parkery mają defaultowo wkład na atrament, można też ładować nabojami. Polecam:)
  • Odpowiedz
@mwitbrot: mówię co mi babka w sklepie ostatnio powiedziała, właśnie m.in. cen atramentu się boję, bo po co kupować pióro, jak się okaże, że drogo w utrzymaniu wychodzi :)

Z wykrywaniem atramentu - tak, odniosłem wrażenie, że mieliby próbki pobrać i jakoś to sprawdzić, ale nie wiem, nie znam się.

Ten Parker strasznie "gruby" mi się wydaje, dziewczyna ma smukłe dłonie i myślałem o czymś mniejszym, np. tym:

http://allegro.pl/pioro-wieczne-waterman-hemisphere-stalowe-lodz-i4770313540.html

ale ciężko
  • Odpowiedz
@Luxik: Jeszcze w kwestii tego prezentu. Watermann pakuje pióra w ładne, niebieskie pudełka - z porządnej tektury, wnętrze wyłożone materiałem satynopodobnym. Parker niestety w plastykowe pudełka (dół gumowy, pokrywka z przezroczystego pleksi) albo w plastykowe małe piórniki (mieszczą się dwa pióra albo pióro i długopis, jeśli trafi się ze średnicami korpusu).

Idź do dobrego sklepu z piórami i sobie pooglądaj. Zapytaj, czy poza wystawionym towarem mają katalog z piórami, które można
  • Odpowiedz
@mwitbrot: w sklepie właśnie już byłem, przekonałem się jedynie, że jest cholernie drogo :D katalogu niestety nie mieli, pytałem, pióra obejrzałem z każdej strony

te pakunki Watermanna rzeczywiście całkiem eleganckie są jak na Allegro patrzę. Chociaż z drugiej strony widząc niektóre ceny, to Allegro chyba zalane jest podróbkami, mam nadzieję, że wyłożenie ciut większej kasy ustrzeże mnie przed zakupem jakiegoś chińskiego badziewia : /
  • Odpowiedz
Parkery mają defaultowo wkład na atrament, można też ładować nabojami.


@xyz23: Tak? Ciekawe od kiedy. Miałem kilka Parkerów i zawsze dawali tylko nabój. Inna rzecz, że ta ichnia pompka nie jest zbyt wygodna. Mało atramentu się w niej mieści. Lepiej naboje ładować strzykawką. Nie ma obawy, że po 10 nabijaniu nabój będzie luźno siedział.
  • Odpowiedz
Ten Parker strasznie "gruby" mi się wydaje, dziewczyna ma smukłe dłonie i myślałem o czymś mniejszym, np. tym:


http://allegro.pl/pioro-wieczne-waterman-hemisphere-stalowe-lodz-i4770313540.html


ale ciężko się przekopywać przez te wszystkie marki i modele :)

@Luxik: Akurat mam tego Hemisphere'a i... jest na pewno przynajmniej 2 razy cięższy niż Parker 45 i tak o 1/3 grubszy. Hemispherem nie da się pisać z zatkniętą na tył skuwką, bo jest ona za ciężka i pióro robi się źle
  • Odpowiedz
@mwitbrot: naprawdę? cholera, ale te zdjęcia kłamio! :P o wadze i wyważeniu pióra nie myślałem, tak samo o zatykaniu skuwki - więc teraz jestem jeszcze bogatszy w wiedzę, to rzeczywiście ma sens jak tak teraz o tym pomyślę :D cholera, ale ja chcę srebrne i smukłe : /
  • Odpowiedz
ale ciężko się przekopywać przez te wszystkie marki i modele :)


@Luxik: Skup się na Parkerach i Watermannach. No może jeszcze na Pelikanach, ale te raczej celują w wyroby plastykowe.
  • Odpowiedz
cholera, ale ja chcę srebrne i smukłe : /


@Luxik: Mnie się akurat takie nie podobają, ale są. Parker jeden ze swoich najtańszych modeli taki miał. Niestety nie pamiętam nazwy. Mam z takiej linii podstawowej długopis i wygląda tak, jak na zdjęciu. Tylko to jest największa taniocha Parkera (będzie kosztowało pewnie mniej niż 50 zł) - ma cienką stalówkę, która u mnie zaczęła drapać po ok. 2 latach codziennego używania (jeszcze
m.....t - > cholera, ale ja chcę srebrne i smukłe : /



@Luxik: Mnie się akurat taki...

źródło: comment_GuwThYnP1WrPoFm3iH7VUs12ns6fQk7x.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Luxik: Można używać albo wymiennych naboi, albo napełniać taki „jednorazowy” nabój strzykawką i używać non stop, albo mieć tłoczek. To jest coś z rodzaju naboju-strzykawki. Napełniasz go, wkładasz w miejsce naboju, a jak się wyczerpie tusz, napełniasz ponownie.
  • Odpowiedz