Wpis z mikrobloga

Podupadam na motywacji. Rano porysowałem..., a potem poszedłem do miasta, poczytałem książkę, poszedłem do znajomych.

Teraz wieczór. Powinienem dalej rysować. Ale nie chce mi się. Nie mam pomysłu co mam rysować. Jutro wrócę do rysowania oczu, nosów, ust i będę rysować wszystko jak leci.

Wczoraj złapałem za perspektywę. Kilka obrazków to bezpośrednia kalka z YouTube. Bardzo tego nie lubię, ale tym razem nie było innego wyboru. Myślę nad rozpoczęciem rysowania krajobrazów, matte paintingu w wersji ołówkowej :D

Ale jeszcze to sobie odpuszczę dopóki nie ogarnę rysowania twarzy i sylwetki.

Jak znacie jakieś ciekawe zbiory oczu, nosów, twarzy do rysowania do podawajcie śmiało. Głównie używam Pinteresta i Google Grafika. Problem jest w moim przypadku taki, że dążę do realistycznego odwzorowania a wychodzą mi kreskówki. A może powinienem na tym się zatrzymać?

Zbytnio nie wiem czego chcę. Niby rysowanie sprawia mi radość, ale brakuje mi stabilnego celu.

Cel jaki wybrałem sobie na początku, to był Design Postaci i tworzenie ciekawych osobliwych charakterów, które mają bogate wnętrze. Ale nie widzę zbytnio sensu nagle przerzucać się na rysowanie zwierzątek, potworów a'la Pokemonów, gdy nie opanowałem podstaw anatomii, rysowania twarzy, cieniowania, ogólnie trzymania ołówka.

Macie jakieś propozycje stron internetowych z lekcjami/tutorialami poza YouTube?

Galeria nad czym dzisiaj pracowałem na Imgur: http://imgur.com/a/DJsKu

#rezixcontent

R.....x - Podupadam na motywacji. Rano porysowałem..., a potem poszedłem do miasta, p...

źródło: comment_ps8yKKlThUErk6Y7GUT9paa8qPaW1nvP.jpg

Pobierz
  • 6
@Rezix: poruszyłeś ciekawą kwestię, najpierw uczyć się podstaw a potem tego na czym ci najbardziej zależy (postacie), czy może od razu ruszyć na postacie i zaryzykować wyrobienie sobie złych nawyków...

też mam w planach naukę rysowania, poświęce 30 dni na fundemanty zerkając na tag rysowaniew30dni a potem będę rysował co zechcę

Chyba najszybciej się uczę wtedy gdy to sprawia mi to jakąś radość a rysowanie na chama rzeczy których nie chcę
@Rezix: Tak się składa, że ja właśnie dziś zaczął czytać Loomisa, tylko że tę książkę o całych postaciach. Możemy się jakoś scumplować, robić te same ćwiczenia i porównywać wyniki czy coś takiego. Może to pomoże w motywacji tak Tobie, jak i mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rezix: Co do postaci to polecam anatomię. Sam własnie zaczynam sobie ćwiczyć rysowanie poszczególnych części ciała, właśnie na podstawie tej książki.