Wpis z mikrobloga

Mirki nie było mnie kilka dni w Polsce co za tym idzie nie miałem dostępu do neta. O co chodzi z tymi wyborami? Jak wyjeżdżałem to Pis wygrało na śląsku a teraz patrzę że nagle po :-( i ogólnie jak to wygląda na całą Polskę i jakieś demonstracje były podobno. Prosiłbym tutaj o odpowiedź a nie jak na elektrodzie na odsylanie do jakiegoś tematu gdyż mam chwilę wolnego przed powrotem do domu i cząstkowe oznaki wifi. #afera #wybory #pkw #slask #falszywyrozowypasek
  • 7
  • Odpowiedz
@Phillippus: W skrócie: PKW zawaliło sprawę z wyborami - mocno opóźnia się ogłoszenie wyników z powodu niedorobionego systemu, który miał wspomagać komisje różnych szczebli w wysyłaniu protokołów. Ten system był robiony "na szybko" w 3 miesiące, co było niemożliwe w ogóle do zrobienia, bo takie systemy wraz z testami podobno trzeba robić o wiele dłużej. Dodatkowo kontrowersje wywołuje ilość głosów nieważnych do Sejmików i Rad Powiatów. Niektóre środowiska oskarżają, że całe
  • Odpowiedz
@Phillippus: Pierwszy raz w historii wolnych wyborów w Polsce - wynik z sondaży tzw. exit polls się różniły znacząco od wyników normalnych wyborów co może sugerować że były pewne nieprawidłowości i być może nawet oszustwa.

Ponadto duży % udział głosów nieważnych w niektórych wojewodztwach nawet do 40% sie zdarzało.

A co do tagu #slask na Ślasku akurat właśnie było najmniej głosów nieważnych i exit polls też mniej więcej najmniejsza różnica więc
  • Odpowiedz