Wpis z mikrobloga

@tmh7: tyle, że demotywatory to komercyjny projekt, w który prywatny inwestor pompuje tyle, ile ma/ile weźmie kredytu, bo mu się to zwraca na reklamach i tak dalej. PKW - no cóż... :)
  • Odpowiedz
@tmh7: Da się napisać i szybciej, zależnie jak wielu masz ludzi do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli serwer dostawał tylko juz [przeliczone dane, to obciążenie serwera powinno być niewielkie - nie większe niż zwykłego serwera od byle jakiej w miarę popularnej strony. Ogólnie przekręt albo fuszerka, czyli w sumie też przekręt.
  • Odpowiedz
Zależy która firma to robi, ile ma pracowników, jak duży bagaż doświadczeń i know-how. Cena też nie była mała więc dobra firma powinna spokojnie to zrobić w tym czasie . Ale jest jedno ale. Ten kraj się nazywa Polska i tu wszystko się może zdarzyć
  • Odpowiedz
@tmh7: To zależy jak na to patrzeć. Po pierwsze: wydaje się że student z palcem w d**** by przez 3 miesiące napisał sam taki serwis, który by działał. Ale praca w korpo, albo jakimś większym zespole programistycznym, to nie samotne #!$%@? kodu niskiej jakości, ale za to działającego - dla mnie ogromnym szokiem było że zespół czterech programistów pisząc grupowy projekt marnuje ogromny czas na czytelność kodu, synchronizację, ustalanie interfejsów i
  • Odpowiedz
@Niebieskowaty: nie strata czasu, tylko że zupełnie inaczej wygląda praca w zespole, a inaczej praca samemu i wydajność drastycznie spada. Myślałem że cały dzień będę klepał kod i coraz więcej będzie działało, a rzeczywistość była taka:

1. Piszę zajebisty, zoptymalizowany kod (TopCoder member here), który działa, wysyłam na audyt.

2. Ktoś przegląda, doczepia się do wielu linijek, bo ten fragment mało czytelny, a ta metoda to ogólnie niebezpieczna, mimo że dla
  • Odpowiedz
@msq: widzę że nie zostałem zrozumiany. Póki płacą i wymagają to nie narzekam, po prostu pisanie złożonych aplikacji w zespole nijak ma się do samotnych projektów. A zdarzało mi się już tak myśleć: czy sam bym napisał demoty, kwejka, prostego FB, prostego Minecrafta. Sam - tak. W zespole - nie.
  • Odpowiedz