Wpis z mikrobloga

Moja mini relacja z #marszniepodleglosci

Trzymałem się ze znajomymi raczej z tyłu/środku. Pełno ludzi z dziećmi, osób starszych, kobiet - no ludzie najróżniejsi. A policja z gazem to śpiewających ludzi... Zaczęła się panika i ludzie prawie się zaczęli tratować nawzajem. Policja zamiast chronić uczestników to robiła jeszcze większy chaos i zamęt...

W praktyce nie doszedłem do ronda Waszyngtona nawet (ci co byli z przodu to przeszli dalej) bo policja zaczęła łapanki. Mam nadzieję, że parze staruszków przede mną nic się nie stało bo mi jakoś zniknęli z oczu.

Nawet profesora z wydziału fizyki UW widziałem na marszu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 31
@Xivid: nie. Wydaje mi się, że marsz się na pół rozpadł bo policja włożyła klin w pochód. Przejść się nie dało i się ludzie cofnęli w stronę centrum. A po drugiej stronie mostu białe kaski jeszcze się z kimś ganiały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Siotson: to w telewizji inaczej to wyglądało, bo policjantów w ogóle nie było widać w najbliższym otoczeniu marszu, a policja sama chwaliła straż marszu za organizację i że pomogła im skutecznie wyłapać prowokatorów
@jantarka: jakbyś dokładniej czytała to byś wiedziała, że do końca marszu nie doszedłem. Ten marsz jest dla wielu (tak jak mnie) wyrazem sprzeciwu wobec panującej i niszczącej kraj władzy - pojawił się nawet Stonoga i szef Kolibra.
@Siotson: będąc na marszu organizowanym przez RN. Nielogiczne.

Jest wiele innych miejsc gdzie można zaprotestować swoje niezadowolenie (najlepiej przy urnie wyborczej) i spokojnie świętować Dzień Niepodległości.
@jantarka: a jeśli ktoś jest na marszu prezydenckim to musi popierać PO? weź się zastanów... I od razu mówię: nie wrzucaj RN i chuliganów do jednego worka bo dwie przeciwne strony barykady. Straż marszu się świetnie zachowała w obronie ludzi.
@Siotson: streszczę: policja to GE-STA-PO i debile, ale nie dajcie się prowokować, chała wielkiej Polsce, Polska nie czerwona, nie tęczowa - tylko narodowa, politycy PO są źli, opozycja z resztą też, Polska dla Polaków, jeżdżę na mecze od 5 klasy podstawówki, dziękuję - posłuchajcie Irydona.

Świadome wspieranie nacjonalistów jest złe dla Polski; nieświadome to tylko błąd.
@jantarka: no to poza "Polska dla Polaków" to się ze wszystkim zgadzam. Policja zachowywała się jak gestapowcy (zresztą po wiplergate było wiadomo, że policja to patologia). A policja naprawdę prowokowała. Były komunikaty, że za zniszczone mienie policja nie odpowiada, a potem zaczęli lać wodą (z relacji znajomego: wodą z barwnikiem - a więc niszczące ubrania).
@jantarka: znajomy dzwonił do mnie i mi mówił (on był po drugiej stronie policyjnego klina), że kto przechodził obok policji to dostawał gazem - niezależnie czy coś robił czy nie. Znajomy jeszcze nie wrócił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Siotson: dla mnie marsz organizowany przez skrajnie prawicowe ugrupowanie (przyciągające zadymiarzy), na którym od trzech lat dochodzi od rozróby, powinien być zakazany. I po kiego groma tam iść, skoro nawet nie posłuchałeś mowy przywódców organizacji, którą wspierasz swoją obecnością? To nielogiczne.

Policja jest od pilnowania porządku i mogą ci poplamić bluzę wodą z barwnikiem, jeśli zachodzi taka konieczność. Nie odpowiadają za to, co wyraźnie zakomunikowali.
@jantarka: weź przeczytaj co napisałem bo chyba nie ogarniasz :D słuchałem przemówień na początku i z nimi się zgadzam. Tych na końcu nie bo nie doszedłem do końca marszu jak policja zaczęła gazem w zwykłych obywateli nawalać.

Policja wykazała się całkowitą niekompetencją pozwalając nieznanym osobom z zewnątrz na podejście do marszu i atakowaniem Straży. Dopiero jak się udało awanturnikom wmieszać w tłum to policja uderzyła na wszystkich.

Jak ja zakomunikuję nie
@Siotson: jeśli popierasz ludzi pokroju Witolda Stefanowicza głoszącego hasła Polski narodowej, to nie mam o czym z Tobą rozmawiać. Dobrze wiem, po co tam polazłeś - żeby podnieść sobie adrenalinkę. Miłość do swojego kraju można pokazać 11 listopada z dala od ludzi, którzy chcą jej zaszkodzić swoimi skrajnymi i niebezpiecznymi poglądami.
@jantarka: akurat hasło Polski Narodowej to nie jest takie głupie hasło. To w Anglii (akcja z czarnym, który na ulicy szlachtował ludzi) i Francji (gdzie w 2005 spalono tysiące samochodów) jest problem. Hasło ma sens, ale z poszanowaniem innych narodowości.

Gdybym chciał sobie podnieść adrenalinę to bym przywalił policjantowi. Ale przecież Ty wiesz lepiej co ja chciałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Marsz to bardzo piękny sposób na
@Siotson: w sensie, że nie rozumiesz do czego podobne hasła głoszone w sposób tak zawistny i brutalny mogą prowadzić?

Marsz Niepodległości w Warszawie to idealna okazja do łyknięcia adrenaliny przez młodzików, którym jej obecnie za często brakuje. Na manifestację patriotyzmu trzeba było się wybrać na inny, spokojniejszy marsz lub do Poznania czy Wrocławia - tam ludzie potrafią okazać miłość do Ojczyzny, a przy okazji nie wspierać politycznych oszołomów.

eot.
@jantarka: ehh... skąd się biorą tacy głupcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakie brutalne hasła? takie?: https://www.youtube.com/watch?v=g1kCpIAjdos#t=92 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście jesteś psychologiem i wiesz co w młodzikach wywołuje adrenalinę? A może sama jesteś takim młodzikiem?

A może poszedłem na Marsz w Warszawie bo mieszkam w Warszawie? no pomyśl...

A czy oni są politycznymi oszołomami? To Twoja opinia. Ja uważam, że w wielu
@jantarka: aaaaa! I poćwicz czytanie ze zrozumieniem bo się kilka razy potknęłaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście uważam, że matura nie jest dla wszystkich, ale czytać ze zrozumieniem uczą już w gimnazjum i podstawówce ;)