Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań obserwatorzy #domowyogrod

Jako, że pierwszy raz hoduję kilkanaście papryczek naraz (a nie jedną) zdarzają się różne sytuacje i...

1. W niektórych miejscach mieszanka ziemi zaczęła... pleśnieć. Czy to może zagrozić roślinkom?

2. Łodygi niektórych papryk są bardzo ciemne. Coś jak ta po lewej na zdjęciu, choć mniejsze okazy są w pełni takiego ciemnego koloru. Leje im może za dużo wody czy to taka ich cecha?

3. Kiedy powinny wypuścić liście właściwe? Jalapeno wykiełkowało już 2 tygodnie temu, wzrostowo stoi od 4-5 dni a nie widać najmniejszego śladu listków. Za mało światła? Czy zwykła lampka pomoże?

#papryczki
lehooleh - Mam kilka pytań obserwatorzy #domowyogrod

Jako, że pierwszy raz hoduję ki...

źródło: comment_zDecJXJiV9Xfm8Z7MxCVKuY8Tm6O3hwc.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Kaczorra: Jalapeno, Cayenne Long Slim, Cayenne Gold, Cayenne Purple i Habanero Red ale z nim będzie ciężko, bo jest wymagający.

Głównie konsumpcyjnie, choć październik to kiepski termin, więc mam nadzieję, że chociaż ozdobnie :)
  • Odpowiedz
@lehooleh: Takie małe podlewa się łyżką wody co 2 dni, inaczej mogą gnić malutkie korzonki. Ciemna łodyga u podstawy, przy graniczeniu z ziemią może oznaczać początek tego procesu. Jeżeli będzie węższa niż łodyga powyżej to raczej już po takie sadzonce. Poza tym zapewnij wpół słoneczne stanowisko, najlepiej pod folią, aby nie było bezpośredniego nasłonecznienia. Musi być ponad 20 stopni.
  • Odpowiedz