Chciałem skomentować @wjtk123 ale chyba ma mnie na czarno, więc zsuplementuję to w osobnym wpisie, bo generalnie się zgadzam:
Suma sumarum i tak się okaże, że wiek emerytalny nie będzie miał aż takiego znaczenia, bo emerytury będą tak głodowe, że i tak trzeba będzie pracować do kresu sił, żeby się utrzymać. Wiek 67 może nieco złagodziłby ten problem, ale Polacy lubią grać na hardzie ( ͡° ͜ʖ ͡°
troglodyta_erudyta - Chciałem skomentować @wjtk123 ale chyba ma mnie na czarno, więc ...

źródło: 7870

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiek 67 może nieco złagodziłby ten problem


@troglodyta_erudyta: W życiu, ta logika jest najgorsza. To MARNOWANIE środków trzeba ograniczać a nie batem ludzi w co raz późniejszym wieku zmuszać do bycia rżniętym przez składki. Państwo oczywiście ma inne zdanie.

Oczywiście ludzie wolą mówić o podnoszeniu wieku emerytalnego normalnym ludziom a gigantyczne przywileje innych grup przemilczane.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: Chodzi o średnią długość życia, stan zdrowia większości po 65 roku życia, o to że jest możliwe i korzystne pracowanie nawet po 65. To podnoszenie wieku jest pogardą wobec tych z trudniejszym stanem zdrowia w późnym wieku. Skandal bo drastycznie więcej pieniędzy jest MARNOWANE przez państwo na bzdury, niegospodarność, nieefektywność a żeby podpalić dyskusje: na wspieranie ludzi importowanych i poza krajem nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz