Pytanie do posiadaczy #okulary marki #rayban a konkretnie model wayfarer. Chciałem sobie sprawić ten klasyk, w zdawałoby się klasycznej opcji czarne oprawki / czarne soczewki, a okazuje się, że RB nie ma takich w ofercie xD Soczewki są zielonkawe, kolor na oznaczenie G15, co nie jest odcieniem czerni / szarości - to widać na co dzień? Jeśli tak, to jakie są alternatywy dla wayfarerów?
#okularyboners #
bigmouth - Pytanie do posiadaczy #okulary marki #rayban a konkretnie model wayfarer. ...

źródło: 0e2a89bfd32b4df997b0b9fedde4888b

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam kilka opraw po lampach rtęciowych i pomyślałem że mógłbym je jeszcze do czegoś wykorzystać, tyle że nie wiem czy statecznik, (czy jak to się nazywa) jest sprawny.

No i zastanawiam się czy są może żarówki np LED na gwint E40 które działają bezpośrednio na 230V bez dodatkowych elementów?

#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@volodia działa wykorzystując matryce aktywne i sterowalne elektronicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

radome dziobowy robiony przez über-gików, którzy potrafią dobrać skład i budowę poszycia kadłuba tak aby określone częstotliwości przenikały, względnie niewiele tracąc z siły sygnału (rozmieszczenie blaszek, ukosowane położenie, budowa slotowa itd.)

@darek-jg te same über-giki co wymyśliły te poszycia czy policzyły i zoptymalizowały skuteczność odbicia dla użytego malowania -
wygolonylibek-97 - @volodia działa wykorzystując matryce aktywne i sterowalne elektro...

źródło: proxy

Pobierz
  • Odpowiedz
@darek-jg tu już chyba sprawa naturalna: kolejność zaprogramowana wiązka-obok-wiązki albo (jak to ujęto na publicznych prezentacjach animowanych) krótkie przeskakujące emisje w jakimś rozkładzie prawdopodobieństwa i analizowanie "jak dla stożka" (ale bez robienia jednego wielkiego naświetlenia na dziobie)

Ogólnie to temat od razu wkracza w #lotnictwo tak mocno jak w wojsko, i OP mógł to tym otagować
[i jak ktoś jest dumny bo nie ma autyzmu i myśli, że szczytem
wygolony_libek-97 - @darek-jg tu już chyba sprawa naturalna: kolejność zaprogramowana...

źródło: temp_file3778415196079835740

Pobierz
  • Odpowiedz
Mam pytanie, trzy tygodnie byłem u rodziców na wsi, po powrocie do mieszkania wieczorem wziąłem prysznic i podczas mycia pod pośladkiem poczułem że coś tam wystaje, to był kleszcz. Po prosiłem różową żeby mi go wyciągnęła no i go wyciągnęła ale urwała kleszczowi te jego żądło, no i to żądło zostało w środku, próbowała jeszcze to jakość wygrzebać ale nie dała rady.

Poczytałem trochę i internet mówi że te żądło nic nie powinno
sandsniffer - Mam pytanie, trzy tygodnie byłem u rodziców na wsi, po powrocie do mies...

źródło: VQfr77ThzT7bMIOh

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sandsniffer: odkażać, raz spirytus salicylowy, raz woda utleniona;
to się da ususunąć, ale rozwali się kawał skóry, ja też zostawiam, za dużo zabawy
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej ludzie,

mieszkam sobie w domu jednorodzinnym. Nowy sasiad ma dwa nowe mlode psy. Czy istnieje jakas granica przyzwoitosci gdzie on powinien te psy ogarniac? Albo granica tolerancji dla mnie? Kumam szczekanie w ciagu dnia, wychowalem sie na wsi. Ale czy w porzadku jest gdy te psy siedza z nimi na tarasie np o polnocy i szczekaja budzac nas? Ew. koles pracuje na zmiany i codziennie od 2 tyg.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakby ten wpis odwrócić, to oburzenie by było większe czy mniejsze?

Z okazji tzw. Dnia Matki przypominam: kobieto, załóż rodzinę.

To twój obowiązek wobec Boga i Ojczyzny, o ile nie wybierasz dobrowolnie i świadomie życia w celibacie dla Kościoła

Nie masz prawa być tzw. singielką. To skrajnie szkodliwe!

Jeśli ci się nie udaje, próbuj dalej - i nigdy nie zrzucaj odpowiedzialności na mężczyzn. To żałosne.
Ignacy_Patzer - Jakby ten wpis odwrócić, to oburzenie by było większe czy mniejsze?
Z...

źródło: obraz_2025-06-24_144753314

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ignacy_Patzer: No właśnie to mam na myśli, że wyszło z jego bańki i trafiło do innej, dlatego jest kontrowersyjne. Są mocno polubione komentarze od kont typu "Patriarchat.pl", "Private Metapolitics Channel", które, swoim niezbyt eksperckim okiem, zaliczam do alt-rightu.
  • Odpowiedz
Jakby ten wpis odwrócić, to oburzenie by było większe czy mniejsze?


@Ignacy_Patzer: Myślę, że większe. Natomiast Paweł wyszedł tutaj i tak na totalnego idiotę i kato-zamordystę. Po pierwsze nie masz żadnego obowiązku jako mężczyzna a już zwłaszcza wobec Boga i Ojczyzny, możesz co najwyżej chcieć. Po drugie żałosne to jest, ale takie głupie gadanie oraz próby powoływania się na kościół który miałby ingerować w życie człowieka.
  • Odpowiedz
W sumie, co stoi na przeszkodzie w stworzeniu alternatywnego, niezależnego, zamkniętego (tj. bez dostępu do globalnej sieci) internetu typu mesh opartego na routerach? Są specjalne routery meshowe a nawet zwykłe mogą tego typu komunikację obsługiwać (wystarczy zainstalować OpenWRT). W roli serwerów można użyć energooszczędne komputery typu thin client lub terminal (Fujitsu s920, Clientron c800, etc). Wystarczy kilkanaście osób na osiedlu, każda mieszkająca w innym bloku, i mamy własny, wolny i pozbawiony cenzury
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co stoi na przeszkodzie w stworzeniu alternatywnego, niezależnego, zamkniętego (tj. bez dostępu do globalnej sieci) internetu


@PEPE_Le_Sfont: intranety są od lat dostępne.

wolny


To słowo klucz!
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: To moze byc wszystko i nic. Idz do gastrologa i badanie kupki, usg brzucha moze rura w dupke i paszcze. Takie diagnozowanie to rownie dobrze mozesz sobie wrozyc z fusów po herbacie minutce.
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw na początek zamiast kolonoskopii jak nie masz jeszcze po 40 to możesz zrobić tylko krew utajoną w kale na wszelki wypadek, ale wątpię

Obstawiam IBS lub dysbioza jelitowa, nietolerancje pokarmowe raczej nie

Jeżeli sytuację nie występują po lekkostrawnym jedzeniu to obstawiam IBS
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: wiele kantorów online pokazuje za ile wymienia. Poszukaj, sprawdź do którego warto się wybrać. Choć w sumie przy 500 dolarach na wymianę to polecałbym po prostu do najbliższego.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: wpisujesz w Google "kantory Warszawa", otwierasz pierwszą z brzegu porównywarkę, idziesz do najbliższego kantoru i pytasz czy ci wymienią za taką cenę jak na najlepszy. Tylko często oferują dobre stawki dopiero od $1000.
  • Odpowiedz
@MLeko29: oczywiście, że jest poprawne ;) (zdjęcie z Polinezji) W niektórych miejscach możesz stawać tylko na boi (parki narodowe itp), ważne żeby sprawdzić stan boi tzn. zanurkować po podpięciu się i zobaczyć w jakim stanie jest lina trzymająca boję itp. (w niektórych miejscach, zwłaszcza tropikach można spotkać boje w bardzo złym stanie, więc nie jest to do końca bezpieczne). Po zaczepieniu do bojki warto sprawdzić jej wytrzymałość np. dając całą
Filar - @MLeko29: oczywiście, że jest poprawne ;) (zdjęcie z Polinezji)  W niektórych...

źródło: dji_fly_20241017_175750_0181_1729224623211_aeb

Pobierz
  • Odpowiedz
cześć ogrodowe Mirki,

zwracam się do Was z pytaniem o polecenie kosiarki autonomicznej. Sprawa wygląda tak, ze ojciec z racji wieku szuka usprawnień do swojego ogrodu, trawnika jest około 700m², odpada opcja z przewodem ograniczającym. Z kluczowych informacji - są dwa trawniki-sekcje ktore dzieli podjazd z kostki, na obu trawnikach są dosłownie po 2 rabaty ktore należałoby wyłączyć z koszenia, z utrudnień jest również szeroki na 3m pas trawy łączący tył domu z
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KoldiuszCaesar: Worx Landroid, to było z 5 lat temu (wtedy nie było za bardzo takich bezdrutowych). Zależy jakie gałązki. Brzoza jest bardzo krucha, ale jak trafi się kawałek świeżej sosny, to ostrze się wbija i kręci się potem gałązka z ostrzem. Nie było tak, że zdarzało się to za każdym razem, bo jak jest ładna pogoda i nie wieje wiatr to prawie nic nie spada na trawnik no i problem
  • Odpowiedz
Mirki, jakiego Iphone do 3500 zł wybrać? Nie siedzę teraz w tym, a muszę dzisiaj zdecydować czy lepiej coś starszego, bo np. bateria wystarcza na dłużej, a zdjęcia robi porównywalne czy jednak coś nowszego, ale z wersji podstawowej, a nie Plus czy PRO (choć w sumie nawet nie kojarzę czym się one różnią). Z góry dzięki za opinie.

#iphone #telefony #smartfon #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skromniacha: nie sluchaj ich. Bierz jak najnowszego. Mialem macbooka bez iphona, mialem iphona bez macboka, teraz mam jedno i drugie. Moglbym wymienic dowolne na android/windows i zbyt wielkiej roznicy to nie robi. Integracja jednego i drugiego jest moooooocno przereklamowana.

Nie znam cen tych nowych ale jesli kupisz za tyle iphona 16 to go wez i bedziesz zadowolony
  • Odpowiedz
Hej kolejowe świry!
Czy kupowanie biletów intercity na stronie pkp działa poprawnie? Bo jak chciałem sobie kupić bilety na przejazd na za 2 tygodnie, to wyświetla mi się brak danych o wolnych miejscach. Jako niezalogowany to mogę kupić max 1 bilet, dopiero po zalogowaniu mogę wybrać więcej niż 1 bilet. Martwię się żeby nie wpierdzielić się w jaką kabałę, ktoś miał podobne "przygody"? Czy może ludzie wykupiują jak szaleni bilety?
#koleje
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na szczęście nie nad morze


@Rdzawo_brody98: Pisałam o kierunku morskim. Kierunki wszelakie przed wakacjami zawsze mają puste miejsca nawet tydzień wcześniej, ale pociągi nad morze są zatkane.
  • Odpowiedz
Czy górne liście w krzaku powinno się nieco przerzedzić żeby dopuścić więcej światła do owoców czy nie trzeba i niech sobie rosną swoim tempem ?

Na necie są mieszane informacje ale z tego co widzę to przeważa opcja nie przycinania górnych liści

Zdjęcie sprzed dwóch tygodni, aktualnie te wyrośnięte są już bardziej krzaczaste że sporymi owocami

#ostrepapryczki #papryczki #uprawapapryczek #pytaniedoeksperta
BorysKafarov - Czy górne liście w krzaku powinno się nieco przerzedzić żeby dopuścić ...

źródło: IMG_20250612_072249

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@szatanizmo: Te trzy niewyrośnięte z przodu to Chocolate Habanero ale raczej nic z nich nie będzie, strasznie wolno rosną i chyba już za późno chociaż kwiaty puściły. W zeszłym roku miałem dwie ale nic nie wyszło

Pozostałe...nie wiem. Mam nasiona z papryki od znajomej. Ona dostała info że to Monkey Face ale z tego co wyczytałem w internetach to ta papryka powinna być raczej mało ostra, w okolicach 4-5k SHU.
BorysKafarov - @szatanizmo: Te trzy niewyrośnięte z przodu to Chocolate Habanero ale ...

źródło: 1000007858

Pobierz
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję zdalnie ale co jakiś czas muszę jechać w delegację do klienta. Ostatnio się okazało, że rozliczając delegację pracodawca nie chce mi zwrócić kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do najbliższego dworca kolejowego skąd dalej jadę pociągiem na miejsce delegacji. Może tak robić czy to jego widzimisię? Jak to drugie to co z tym mogę zrobić (inb4. znajdź inną pracę).

Tam gdzie pracuję zdalnie i mieszkam nie ma dworca kolejowego,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach