ile macie par butów? Zastanawiam sie czy nie przesadzam i czy nie kupuje za duzo #modameska #pytaniedoeksperta
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Galapagos_: koło 20, kto by to liczył dokładnie
- 0
Mam kilka opraw po lampach rtęciowych i pomyślałem że mógłbym je jeszcze do czegoś wykorzystać, tyle że nie wiem czy statecznik, (czy jak to się nazywa) jest sprawny.
No i zastanawiam się czy są może żarówki np LED na gwint E40 które działają bezpośrednio na 230V bez dodatkowych elementów?
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
No i zastanawiam się czy są może żarówki np LED na gwint E40 które działają bezpośrednio na 230V bez dodatkowych elementów?
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@volodia działa wykorzystując matryce aktywne i sterowalne elektronicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
radome dziobowy robiony przez über-gików, którzy potrafią dobrać skład i budowę poszycia kadłuba tak aby określone częstotliwości przenikały, względnie niewiele tracąc z siły sygnału (rozmieszczenie blaszek, ukosowane położenie, budowa slotowa itd.)
@darek-jg te same über-giki co wymyśliły te poszycia czy policzyły i zoptymalizowały skuteczność odbicia dla użytego malowania -
radome dziobowy robiony przez über-gików, którzy potrafią dobrać skład i budowę poszycia kadłuba tak aby określone częstotliwości przenikały, względnie niewiele tracąc z siły sygnału (rozmieszczenie blaszek, ukosowane położenie, budowa slotowa itd.)
@darek-jg te same über-giki co wymyśliły te poszycia czy policzyły i zoptymalizowały skuteczność odbicia dla użytego malowania -
źródło: proxy
Pobierz@darek-jg tu już chyba sprawa naturalna: kolejność zaprogramowana wiązka-obok-wiązki albo (jak to ujęto na publicznych prezentacjach animowanych) krótkie przeskakujące emisje w jakimś rozkładzie prawdopodobieństwa i analizowanie "jak dla stożka" (ale bez robienia jednego wielkiego naświetlenia na dziobie)
Ogólnie to temat od razu wkracza w #lotnictwo tak mocno jak w wojsko, i OP mógł to tym otagować
[i jak ktoś jest dumny bo nie ma autyzmu i myśli, że szczytem
Ogólnie to temat od razu wkracza w #lotnictwo tak mocno jak w wojsko, i OP mógł to tym otagować
[i jak ktoś jest dumny bo nie ma autyzmu i myśli, że szczytem
źródło: temp_file3778415196079835740
PobierzMam pytanie, trzy tygodnie byłem u rodziców na wsi, po powrocie do mieszkania wieczorem wziąłem prysznic i podczas mycia pod pośladkiem poczułem że coś tam wystaje, to był kleszcz. Po prosiłem różową żeby mi go wyciągnęła no i go wyciągnęła ale urwała kleszczowi te jego żądło, no i to żądło zostało w środku, próbowała jeszcze to jakość wygrzebać ale nie dała rady.
Poczytałem trochę i internet mówi że te żądło nic nie powinno
Poczytałem trochę i internet mówi że te żądło nic nie powinno
źródło: VQfr77ThzT7bMIOh
Pobierz@sandsniffer: Chwile poswędzi i tyle, nic strasznego. Najważniejsze to obserwować czy się rumień nie pojawi. Jak się pojawi to wtedy przyps
@sandsniffer: odkażać, raz spirytus salicylowy, raz woda utleniona;
to się da ususunąć, ale rozwali się kawał skóry, ja też zostawiam, za dużo zabawy
to się da ususunąć, ale rozwali się kawał skóry, ja też zostawiam, za dużo zabawy
- 0
z puszczą
- drzewa 20.0% (2)
- żubry 50.0% (5)
- puszczanie 30.0% (3)
Dolar 3,66. W tej cenie był dokładnie 4 lata temu. Trzymam ciągle oszczędności w PLN na okresach promocyjnych na różnych kontach czyli 6-7proc plus bonusy z promocji bankowych, może by tak z 30proc portfela zamienić w USD?
#dolar #usd #pln #pieniadze #oszczedzanie #pytaniedoeksperta #pytanie
#inwestowanie
#dolar #usd #pln #pieniadze #oszczedzanie #pytaniedoeksperta #pytanie
#inwestowanie
@cotozazycie: zamienisz na USD a on spadnie do 3,4 zaraz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej ludzie,
mieszkam sobie w domu jednorodzinnym. Nowy sasiad ma dwa nowe mlode psy. Czy istnieje jakas granica przyzwoitosci gdzie on powinien te psy ogarniac? Albo granica tolerancji dla mnie? Kumam szczekanie w ciagu dnia, wychowalem sie na wsi. Ale czy w porzadku jest gdy te psy siedza z nimi na tarasie np o polnocy i szczekaja budzac nas? Ew. koles pracuje na zmiany i codziennie od 2 tyg.
Hej ludzie,
mieszkam sobie w domu jednorodzinnym. Nowy sasiad ma dwa nowe mlode psy. Czy istnieje jakas granica przyzwoitosci gdzie on powinien te psy ogarniac? Albo granica tolerancji dla mnie? Kumam szczekanie w ciagu dnia, wychowalem sie na wsi. Ale czy w porzadku jest gdy te psy siedza z nimi na tarasie np o polnocy i szczekaja budzac nas? Ew. koles pracuje na zmiany i codziennie od 2 tyg.
Ale czy w porzadku jest gdy te psy siedza z nimi na tarasie np o polnocy i szczekaja budzac nas?
@mirko_anonim: zgłaszaj na pały. Nie przejmuj się nikim.
@TomSz: już widzę, jak siłą argumentów przekonuje sąsiada do którejś z tych rzeczy xD
Jakby ten wpis odwrócić, to oburzenie by było większe czy mniejsze?
Z okazji tzw. Dnia Matki przypominam: kobieto, załóż rodzinę.
To twój obowiązek wobec Boga i Ojczyzny, o ile nie wybierasz dobrowolnie i świadomie życia w celibacie dla Kościoła
Nie masz prawa być tzw. singielką. To skrajnie szkodliwe!
Jeśli ci się nie udaje, próbuj dalej - i nigdy nie zrzucaj odpowiedzialności na mężczyzn. To żałosne.
źródło: obraz_2025-06-24_144753314
Pobierz@Ignacy_Patzer: No właśnie to mam na myśli, że wyszło z jego bańki i trafiło do innej, dlatego jest kontrowersyjne. Są mocno polubione komentarze od kont typu "Patriarchat.pl", "Private Metapolitics Channel", które, swoim niezbyt eksperckim okiem, zaliczam do alt-rightu.
Jakby ten wpis odwrócić, to oburzenie by było większe czy mniejsze?
@Ignacy_Patzer: Myślę, że większe. Natomiast Paweł wyszedł tutaj i tak na totalnego idiotę i kato-zamordystę. Po pierwsze nie masz żadnego obowiązku jako mężczyzna a już zwłaszcza wobec Boga i Ojczyzny, możesz co najwyżej chcieć. Po drugie żałosne to jest, ale takie głupie gadanie oraz próby powoływania się na kościół który miałby ingerować w życie człowieka.
W sumie, co stoi na przeszkodzie w stworzeniu alternatywnego, niezależnego, zamkniętego (tj. bez dostępu do globalnej sieci) internetu typu mesh opartego na routerach? Są specjalne routery meshowe a nawet zwykłe mogą tego typu komunikację obsługiwać (wystarczy zainstalować OpenWRT). W roli serwerów można użyć energooszczędne komputery typu thin client lub terminal (Fujitsu s920, Clientron c800, etc). Wystarczy kilkanaście osób na osiedlu, każda mieszkająca w innym bloku, i mamy własny, wolny i pozbawiony cenzury
@PEPE_Le_Sfont: tak to wszystko się kiedyś zaczęło, historia zatoczy koło prędzej czy później
co stoi na przeszkodzie w stworzeniu alternatywnego, niezależnego, zamkniętego (tj. bez dostępu do globalnej sieci) internetu
@PEPE_Le_Sfont: intranety są od lat dostępne.
wolny
To słowo klucz!
Tak sie teoretycznie zastanawiam, czy idac do restauracji i dostając na koniec taki świstek a nie paragon mam prawo nie płacić? W końcu jak janusz nie nabił na kase fiskalną nic to chyba nie było zawartej "umowy" więc o płaceniu nie ma mowy? #prawo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #restauracja
źródło: temp_file8910739589478344901
Pobierz@MetalowyBieg: masz prawo zażądać paragonu i pewnie nawet nabiją ci z bólem serca
@MetalowyBieg: nie, nie masz prawo odmówić zapłaty, a zawarcie umowy nie polega na wydrukowaniu paragonu. Masz prawo domagać się paragonu (i zawiadomić skarbówkę, jeśli go nie dostaniesz).
Czego to mogą być objawy? Jak po jedzeniu mnie jakby żołądek z głodu boli mimo że przed chwilą jadłem a po zjedzeniu ostrego np lays cheese cayenne wcale nie takie ostre to mnie jelita mocno bolą i srakę mam
#zdrowie #pytanie #medycyna #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
#zdrowie #pytanie #medycyna #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
@tylkoponsfw: To moze byc wszystko i nic. Idz do gastrologa i badanie kupki, usg brzucha moze rura w dupke i paszcze. Takie diagnozowanie to rownie dobrze mozesz sobie wrozyc z fusów po herbacie minutce.
@tylkoponsfw na początek zamiast kolonoskopii jak nie masz jeszcze po 40 to możesz zrobić tylko krew utajoną w kale na wszelki wypadek, ale wątpię
Obstawiam IBS lub dysbioza jelitowa, nietolerancje pokarmowe raczej nie
Jeżeli sytuację nie występują po lekkostrawnym jedzeniu to obstawiam IBS
Obstawiam IBS lub dysbioza jelitowa, nietolerancje pokarmowe raczej nie
Jeżeli sytuację nie występują po lekkostrawnym jedzeniu to obstawiam IBS
Które kantory są najlepsze w Warszawie jeśli chodzi o ceny kupna? Mam 500 dolarów na wymianę, nie zamierzam tego wpłacać na żadne konta.
#kantor #finanse #emigracja #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #usa #dolar #gielda #kryptowaluty #waluty
#kantor #finanse #emigracja #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #usa #dolar #gielda #kryptowaluty #waluty
@TurboDynamo: wiele kantorów online pokazuje za ile wymienia. Poszukaj, sprawdź do którego warto się wybrać. Choć w sumie przy 500 dolarach na wymianę to polecałbym po prostu do najbliższego.
@TurboDynamo: wpisujesz w Google "kantory Warszawa", otwierasz pierwszą z brzegu porównywarkę, idziesz do najbliższego kantoru i pytasz czy ci wymienią za taką cenę jak na najlepszy. Tylko często oferują dobre stawki dopiero od $1000.
- 5
@MLeko29: oczywiście, że jest poprawne ;) (zdjęcie z Polinezji) W niektórych miejscach możesz stawać tylko na boi (parki narodowe itp), ważne żeby sprawdzić stan boi tzn. zanurkować po podpięciu się i zobaczyć w jakim stanie jest lina trzymająca boję itp. (w niektórych miejscach, zwłaszcza tropikach można spotkać boje w bardzo złym stanie, więc nie jest to do końca bezpieczne). Po zaczepieniu do bojki warto sprawdzić jej wytrzymałość np. dając całą
źródło: dji_fly_20241017_175750_0181_1729224623211_aeb
Pobierzcześć ogrodowe Mirki,
zwracam się do Was z pytaniem o polecenie kosiarki autonomicznej. Sprawa wygląda tak, ze ojciec z racji wieku szuka usprawnień do swojego ogrodu, trawnika jest około 700m², odpada opcja z przewodem ograniczającym. Z kluczowych informacji - są dwa trawniki-sekcje ktore dzieli podjazd z kostki, na obu trawnikach są dosłownie po 2 rabaty ktore należałoby wyłączyć z koszenia, z utrudnień jest również szeroki na 3m pas trawy łączący tył domu z
zwracam się do Was z pytaniem o polecenie kosiarki autonomicznej. Sprawa wygląda tak, ze ojciec z racji wieku szuka usprawnień do swojego ogrodu, trawnika jest około 700m², odpada opcja z przewodem ograniczającym. Z kluczowych informacji - są dwa trawniki-sekcje ktore dzieli podjazd z kostki, na obu trawnikach są dosłownie po 2 rabaty ktore należałoby wyłączyć z koszenia, z utrudnień jest również szeroki na 3m pas trawy łączący tył domu z
@KoldiuszCaesar: Worx Landroid, to było z 5 lat temu (wtedy nie było za bardzo takich bezdrutowych). Zależy jakie gałązki. Brzoza jest bardzo krucha, ale jak trafi się kawałek świeżej sosny, to ostrze się wbija i kręci się potem gałązka z ostrzem. Nie było tak, że zdarzało się to za każdym razem, bo jak jest ładna pogoda i nie wieje wiatr to prawie nic nie spada na trawnik no i problem
@KoldiuszCaesar: tak, na tym wlasnie polega tworzenie mapy w lubie - za pomoca telefonu sterujesz lubą i jedziesz dookoła ogrodu, tak samo tworzysz miejsca wyłączone z koszenia - tez musisz je objechac dookoła lubą
Mirki, jakiego Iphone do 3500 zł wybrać? Nie siedzę teraz w tym, a muszę dzisiaj zdecydować czy lepiej coś starszego, bo np. bateria wystarcza na dłużej, a zdjęcia robi porównywalne czy jednak coś nowszego, ale z wersji podstawowej, a nie Plus czy PRO (choć w sumie nawet nie kojarzę czym się one różnią). Z góry dzięki za opinie.
#iphone #telefony #smartfon #pytanie #pytaniedoeksperta
#iphone #telefony #smartfon #pytanie #pytaniedoeksperta
@Skromniacha iPhone 16, poniżej 15 nie mają USB C, iPhone 16 ma już 8 GB ramu i obsługuje Apple Inteligent, będzie też miał najdłuższe wsparcie z obecnych. Ma też przycisk migawki aparatu i przycisk funkcyjny.
@Skromniacha: nie sluchaj ich. Bierz jak najnowszego. Mialem macbooka bez iphona, mialem iphona bez macboka, teraz mam jedno i drugie. Moglbym wymienic dowolne na android/windows i zbyt wielkiej roznicy to nie robi. Integracja jednego i drugiego jest moooooocno przereklamowana.
Nie znam cen tych nowych ale jesli kupisz za tyle iphona 16 to go wez i bedziesz zadowolony
Nie znam cen tych nowych ale jesli kupisz za tyle iphona 16 to go wez i bedziesz zadowolony
Hej kolejowe świry!
Czy kupowanie biletów intercity na stronie pkp działa poprawnie? Bo jak chciałem sobie kupić bilety na przejazd na za 2 tygodnie, to wyświetla mi się brak danych o wolnych miejscach. Jako niezalogowany to mogę kupić max 1 bilet, dopiero po zalogowaniu mogę wybrać więcej niż 1 bilet. Martwię się żeby nie wpierdzielić się w jaką kabałę, ktoś miał podobne "przygody"? Czy może ludzie wykupiują jak szaleni bilety?
#koleje
Czy kupowanie biletów intercity na stronie pkp działa poprawnie? Bo jak chciałem sobie kupić bilety na przejazd na za 2 tygodnie, to wyświetla mi się brak danych o wolnych miejscach. Jako niezalogowany to mogę kupić max 1 bilet, dopiero po zalogowaniu mogę wybrać więcej niż 1 bilet. Martwię się żeby nie wpierdzielić się w jaką kabałę, ktoś miał podobne "przygody"? Czy może ludzie wykupiują jak szaleni bilety?
#koleje
- 0
@lavinka: @Tagliacozzo problem chyba rozwiązany, strona im chyba lekko swiruje, po zalogowaniu normalnie widziałem dostępność miejsc i coś kupiłem. Na szczęście nie nad morze w inne miejsce, bo jakoś takie kirunki i to w wakacje mnie odstraszają
Na szczęście nie nad morze
@Rdzawo_brody98: Pisałam o kierunku morskim. Kierunki wszelakie przed wakacjami zawsze mają puste miejsca nawet tydzień wcześniej, ale pociągi nad morze są zatkane.
Czy górne liście w krzaku powinno się nieco przerzedzić żeby dopuścić więcej światła do owoców czy nie trzeba i niech sobie rosną swoim tempem ?
Na necie są mieszane informacje ale z tego co widzę to przeważa opcja nie przycinania górnych liści
Zdjęcie sprzed dwóch tygodni, aktualnie te wyrośnięte są już bardziej krzaczaste że sporymi owocami
#ostrepapryczki #papryczki #uprawapapryczek #pytaniedoeksperta
Na necie są mieszane informacje ale z tego co widzę to przeważa opcja nie przycinania górnych liści
Zdjęcie sprzed dwóch tygodni, aktualnie te wyrośnięte są już bardziej krzaczaste że sporymi owocami
#ostrepapryczki #papryczki #uprawapapryczek #pytaniedoeksperta
źródło: IMG_20250612_072249
Pobierz- 0
@szatanizmo: Te trzy niewyrośnięte z przodu to Chocolate Habanero ale raczej nic z nich nie będzie, strasznie wolno rosną i chyba już za późno chociaż kwiaty puściły. W zeszłym roku miałem dwie ale nic nie wyszło
Pozostałe...nie wiem. Mam nasiona z papryki od znajomej. Ona dostała info że to Monkey Face ale z tego co wyczytałem w internetach to ta papryka powinna być raczej mało ostra, w okolicach 4-5k SHU.
Pozostałe...nie wiem. Mam nasiona z papryki od znajomej. Ona dostała info że to Monkey Face ale z tego co wyczytałem w internetach to ta papryka powinna być raczej mało ostra, w okolicach 4-5k SHU.
źródło: 1000007858
Pobierz- 0
źródło: 1000007859
Pobierz- 60
Co robicie z tą białą kulką jak już wypijecie mozarelle? #pytaniedoeksperta
źródło: temp_file3829740494872408257
Pobierz@dobryport: normalnie wymieniam na nową w myszce.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję zdalnie ale co jakiś czas muszę jechać w delegację do klienta. Ostatnio się okazało, że rozliczając delegację pracodawca nie chce mi zwrócić kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do najbliższego dworca kolejowego skąd dalej jadę pociągiem na miejsce delegacji. Może tak robić czy to jego widzimisię? Jak to drugie to co z tym mogę zrobić (inb4. znajdź inną pracę).
Tam gdzie pracuję zdalnie i mieszkam nie ma dworca kolejowego,
Pracuję zdalnie ale co jakiś czas muszę jechać w delegację do klienta. Ostatnio się okazało, że rozliczając delegację pracodawca nie chce mi zwrócić kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania do najbliższego dworca kolejowego skąd dalej jadę pociągiem na miejsce delegacji. Może tak robić czy to jego widzimisię? Jak to drugie to co z tym mogę zrobić (inb4. znajdź inną pracę).
Tam gdzie pracuję zdalnie i mieszkam nie ma dworca kolejowego,
- 0
rozważny-wizjoner-0: Powiedz pracodawcy ze zgonie z nowym KP jak jestes na zdalnej to powinien ci jeszcze placic wyrownanie za prad zuzyty w domu.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta




































#okularyboners #
źródło: 0e2a89bfd32b4df997b0b9fedde4888b
Pobierz@bigmouth: +1 Szanuję