Pozbywanie się starych kwiatów w petuniach. Ja mam się pozbyć kwiatku i tego co jest w środku tych liści(nasionko przyszle?) czy te liście też mogę uciąć? Bo tak średnio potrafię wyciąć to "nasionko" bez tych liści.
W komentarzu bonus w postaci mojego agresywnego dominatora doniczki
#ogrodnictwo #rosliny #petunie #kwiaty
Piastan - Pozbywanie się starych kwiatów w petuniach. Ja mam się pozbyć kwiatku i teg...

źródło: 1000040518

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piastan: Z tego co widzę, to supertunia Vista i jej nie trzeba ogławiać, czyli obskubywać z przekwitłych kwiatów, bo sama się czyści. Dodatkowo ta roślina nie wytwarza nasion.
Co kilka dni potrzaśnij delikatnie donicą, żeby przekwitłe kwiaty, takie niedobitki, same odpadły. One są dosyć żarłoczne - dużo wody i nawóz do roślin kwitnących.
  • Odpowiedz