ze względu na zaangażowanie sił i środków militarnych, logistycznych, finansowych i politycznych zmienia drastycznie plany jakie Rosja mogła mieć na te miesiące wobec Ukrainy


@vaknell2: nic nie zmienia pod tym względem, przynajmniej na razie.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: nie ma najmniejszych szans na równoczesną interwencję w tych dwóch państwach, plany co najmniej się przesuną, powie Ci to każdy kto cokolwiek wie o współczesnej wojnie.
  • Odpowiedz
Ludzie mają się zbierać w Biszkeku w Kirgistanie, żeby zaprotestować przeciwko wysyłaniu wojsk ODKB do Kazachstanu. Na zdjęciu pani na planszy trzyma napis, że Kirgistan powinien wyjść z ODKB. Na dostępnych zdjęciach jest kilkanaście osób, ale kto wie czy i tu się nie zbiorą ludzie w większej ilości.

#kazachstan #wykopnawojnie
TenebrosuS - Ludzie mają się zbierać w Biszkeku w Kirgistanie, żeby zaprotestować prz...

źródło: comment_1641455886ZtjGgUtu52MEVIMij1jBWI.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenebrosuS: w 1968 r. Polacy też byli przeciwko interwencji LWP w Czechosłowacji, nawet doszło do samospalenia, ale to nic nie pomogło i Polacy pojechali pacyfikować Pepików, bo Breżniew kazał.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Sam Gomułka kazał, bo było to w interesie Polski. Nie mieliśmy wtedy jeszcze układu o wspólnej granicy na Odrze i Nysie z RFN, a było ryzyko że Czechosłowacja jako pierwszy kraj komunistyczny nawiąże stosunki z Niemcami Zachodnimi zanim zgodzą się na nowe granice.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#kazachstan ma ktoś jakis sensowny skrót całej sytuacji, jak się zaczęło, o co chodzi itd.?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Travva: - -Wkurzony lud
-Chcemy coś zmienić
-Wyjście na ulice mieszkańców
-jesteśmy rządem i ustępujemy
-dajemy na maksa, podpalać
  • Odpowiedz
No i gdzie są Bartosiak i inni fachowcy ich geopolityka to taki suchy fiut


@pawban: Bartosiak to przewidział w swojej następnej książce, która wyjdzie jak rozruchy w Kazachstanie się skończą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 263
@TenebrosuS: typowa poborowa armia - chłopaki nie mają zamiaru przelewać krwi za jakiś oligarchów. Dlatego większość rządów przechodzi na armię zawodowe. Dobrze opłaceni i zmotywowani żołnierze są o wiele bardziej skłonni strzelać do własnych obywateli w obronie swoich panów.
  • Odpowiedz
Według mnie wojsko/policja która bierze udział w takich akcjach, powinna być rozliczona i poddana pod sąd wojenny.

" Tylko wykonywałem rozkazy"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 182
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 518
@serial28 wyszłaby część
Ci co zawsze
A reszta by to miała w dupie bo przecież może i sfałszowali ale przynajmniej kasę dają. A niektórzy to by nawet brawo bili po takim sfalszowaniu
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trwa operacja "antyterrorystyczna"


@TenebrosuS: tak politycy nazywają społeczeństwo kiedy ci chcą ich zdyscyplinować. Kiedy jest dyscyplina i zamordyzm w drugą stronę to jest wszystko spoko.
  • Odpowiedz