Wszystko
Najnowsze
Archiwum

- 18
Ludzie mają się zbierać w Biszkeku w Kirgistanie, żeby zaprotestować przeciwko wysyłaniu wojsk ODKB do Kazachstanu. Na zdjęciu pani na planszy trzyma napis, że Kirgistan powinien wyjść z ODKB. Na dostępnych zdjęciach jest kilkanaście osób, ale kto wie czy i tu się nie zbiorą ludzie w większej ilości.
#kazachstan #wykopnawojnie
#kazachstan #wykopnawojnie
źródło: comment_1641455886ZtjGgUtu52MEVIMij1jBWI.jpg
Pobierz- 16
@TenebrosuS: w 1968 r. Polacy też byli przeciwko interwencji LWP w Czechosłowacji, nawet doszło do samospalenia, ale to nic nie pomogło i Polacy pojechali pacyfikować Pepików, bo Breżniew kazał.
@galicjanin: Sam Gomułka kazał, bo było to w interesie Polski. Nie mieliśmy wtedy jeszcze układu o wspólnej granicy na Odrze i Nysie z RFN, a było ryzyko że Czechosłowacja jako pierwszy kraj komunistyczny nawiąże stosunki z Niemcami Zachodnimi zanim zgodzą się na nowe granice.
#kazachstan ma ktoś jakis sensowny skrót całej sytuacji, jak się zaczęło, o co chodzi itd.?
- 8
@Travva: - -Wkurzony lud
-Chcemy coś zmienić
-Wyjście na ulice mieszkańców
-jesteśmy rządem i ustępujemy
-dajemy na maksa, podpalać
-Chcemy coś zmienić
-Wyjście na ulice mieszkańców
-jesteśmy rządem i ustępujemy
-dajemy na maksa, podpalać
- 9
@pawban: Bartosiak to stoi za akcją w Kazachstanie, nie musisz wszystkiego wiedzieć bo od razu do ruskich byś doniósł
- 15
No i gdzie są Bartosiak i inni fachowcy ich geopolityka to taki suchy fiut
@pawban: Bartosiak to przewidział w swojej następnej książce, która wyjdzie jak rozruchy w Kazachstanie się skończą.
Wideo mające przedstawiać wylot wojsk rosyjskich do Kazachstanu. Pierwsze siły miały już dotrzeć.
#kazachstan #wykopnawojnie
#kazachstan #wykopnawojnie

- 49
Wideo z zajęcia jakiejś jednostki/koszarów przez protestujących. Trudno powiedzieć czy dzisiaj czy wczoraj.
#kazachstan #wykopnawojnie
#kazachstan #wykopnawojnie

@TenebrosuS: typowa poborowa armia - chłopaki nie mają zamiaru przelewać krwi za jakiś oligarchów. Dlatego większość rządów przechodzi na armię zawodowe. Dobrze opłaceni i zmotywowani żołnierze są o wiele bardziej skłonni strzelać do własnych obywateli w obronie swoich panów.
- 126
@pablo397: dlatego w PRL po tłumieniu protestów w '56 gdzie były problemy z wojskiem poborowym władze utworzyły ZOMO
Niepotwierdzone. 10 Ił-76 i 3 AN-124-100 rosyjskiego Ministerstwa Obrony mają być zaangażowane w przerzut "mirotworców" do Kazachstanu
#kazachstan #wykopnawojnie
#kazachstan #wykopnawojnie
źródło: comment_1641453808HhcE41x1qHITyYptUVefEB.jpg
Pobierz- 1
@g4z3c14rz: screen z twittera
@ale-fruwa-kosmonauta: Putin wysłał "misję pokojową" do Kazachstanu
Niepotwierdzone. Pojawiają się różne filmiki mające przedstawiać wojska białoruskie jadące w stronę lotnisk.
#kazachstan #wykopnawojnie
#kazachstan #wykopnawojnie

- 2
@TenebrosuS: Łukaszenka się musiałby czuć naprawde zajebiście pewnie, że wysyłałby żołnierzy na drugi koniec świata
@Kagernak: drugi koniec świata ?
Dużo nowych filmików kolumn służb zmierzających w stronę stolicy oraz strzelaniny z nocy/ranka.
#kazachstan #wykopnawojnie
#kazachstan #wykopnawojnie

- 5
To kiedy Kazachowie przyłaczają się do NATO i powstaje pierwsza baza wojskowa USA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kazachstan #heheszki
#kazachstan #heheszki
18+Wideo mające pochodzić z dziś z centrum Ałmaty. Linkuję bo są zabici/ranni
https://twitter.com/UDzhumakov/status/1478979969497899008
#kazachstan #wykopnawojnie
https://twitter.com/UDzhumakov/status/1478979969497899008
#kazachstan #wykopnawojnie
#tvpis #kazachstan
Z okazji kryzysu w Kazastanie Jaco zmienia ramówkę TVP1, już dziś o 20.15 film dokumentalny Borat
Z okazji kryzysu w Kazastanie Jaco zmienia ramówkę TVP1, już dziś o 20.15 film dokumentalny Borat
@mateusz-rafal-rachanski: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Halav: a co mogą znaczyć Twoim zdaniem?
- 2
@MrFisherman: Nic mądrego mi do głowy nie przychodzi, a nie chciałbym podpaść wykopowym ekspertom.
#kazachstan dajcie jakieś tl:dr od czego sie zaczelo, co sie dzieje i do czego zmierza
@Mrjohnsmith: wczoraj czytalem, ze podobnie jak sytuacja w polsce. Drożyzna, rozwarstwienie spoleczne, teraz dobili ich duzym wzrostem cen paliw i sie zaczelo
Komentarz usunięty przez autora
- 11
Służby już przegrupowane. Trwa operacja "antyterrorystyczna" w stolicy. Lotnisko jest otoczone kordonem służb. Prawdopodobnie to przygotowanie pod przyjmowanie sił ODKB.
#wykopnawojnie #kazachstan
#wykopnawojnie #kazachstan

- 6
Trwa operacja "antyterrorystyczna"
@TenebrosuS: tak politycy nazywają społeczeństwo kiedy ci chcą ich zdyscyplinować. Kiedy jest dyscyplina i zamordyzm w drugą stronę to jest wszystko spoko.
- 278
@Fortyk: a niemieckie okazały się po wojnie legalne nawet mimo przegranej wojny. Przynajmniej póki żyli sprawcy. Później znów stały się nielegalne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

























@vaknell2: nic nie zmienia pod tym względem, przynajmniej na razie.