Wszystko
Najnowsze
Archiwum
12
Niezwykła opowieść o udzieleniu licencji na produkty 100-letniej firmy MK w UK

Regan z kanału Ruch Oporu opowiada jak 100-letnia firma MK, która znana jest na wyspach ze swojej jakości w sprzęcie i osprzęcie dla instalacji elektrycznych, postanowiła udzielić licencji na swoje produkty zagranicznemu podmiotowi, który teraz im psuje renomę xD
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
mi wynagrodzenie zaproponowali dosyć sensowne
@marjuszkat: Powiedz jakie przy jakim doświadczeniu to powiemy czy sensowne ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sensie rynkowe ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
- 0
A wy macie taką kostkę PowerCube? Właśnie po 3 latach użytkowania dwóch innych kostek, kupiłem kolejną ale tym razem z opcją włącz/wyłącz na pilota. Pilot działa bez zasilania (baterii).
#powercube #elektryka @PowerCube #wudwakacontent
#powercube #elektryka @PowerCube #wudwakacontent

@WuDwaKa: też używam, są w pytę
#sluchawki #sluchawkibezprzewodowe #elektryka
Mireczki poszukuje w miarę najlepszych bezprzewodowych słuchawek do 100 zł, jak warto dołożyć to 150.
Zależy mi na tym, żeby dźwięk był dość czysty i głośny.
Co polecacie?
Mireczki poszukuje w miarę najlepszych bezprzewodowych słuchawek do 100 zł, jak warto dołożyć to 150.
Zależy mi na tym, żeby dźwięk był dość czysty i głośny.
Co polecacie?
- 0
Muszę wymienić w domu przewód między złączem od słupa do licznika, bezpieczników. To ma być 4x10 czy 5x10. Nie będę tego przyłączał sam, chcę tylko zweryfikować informację od gościa, który mi to będzie z tym robił.
#pytaniedoeksperta #elektryka
#pytaniedoeksperta #elektryka
Według obowiązujących przepisów 5x10.
@Wiskoler_double: a skąd weźmiesz na słupie PE? Jeszcze nie widziałem żeby jakiś dostawca miał układ TN-S
@knrwa123: no chyba że @kiboq: mieszka w ajkims innym kraju, czy tn-c czy TT to i tak idą 4 druty
- 0
Dobry.
Ogarniam remont łazienki i będzie taki ficzer że lustro ma być podświetlane ledem.
Żeby podłączyć leda potrzebuję zasilacz i sterownik (żeby np. ustawić sobie jasność). O ile z zasilaczem sprawa jest jasna, kupiłem dopuszkowy i będzie w jednej z puszek pod gniazdkiem, o tyle mam dylemat co z sterownikiem.
Jedyne miejsce gdzie mogę go upchnąć do szafka pod umywalką.
I
Ogarniam remont łazienki i będzie taki ficzer że lustro ma być podświetlane ledem.
Żeby podłączyć leda potrzebuję zasilacz i sterownik (żeby np. ustawić sobie jasność). O ile z zasilaczem sprawa jest jasna, kupiłem dopuszkowy i będzie w jednej z puszek pod gniazdkiem, o tyle mam dylemat co z sterownikiem.
Jedyne miejsce gdzie mogę go upchnąć do szafka pod umywalką.
I
- 0
Wysyłka z magazynu: IT
Inteligentne gniazdko Teckin SP22 - 4 szt.
Cena z VAT: 22 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka z włoskiego magazynu.
#duxrm
Inteligentne gniazdko Teckin SP22 - 4 szt.
Cena z VAT: 22 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka z włoskiego magazynu.
#duxrm
źródło: comment_1642583030ZsKMJnENtBsCGkatAjcGic.jpg
Pobierz- 151
@mafi20: skoro twoja wiedza jest na poziomie + i - to sprawdź językiem, powinno pomóc podjąć odpowiednią decyzję
Mirki, wiecie może czy jest szansa na dopuszczenie do eksternistycznego egzaminu zawodowego w zawodzie elektryk na podstawie doświadczenia zawodowego jako elektromonter 1,5roku + wykształcenia wyższego inżynierskiego - inżynier elektryk(wcześniej liceum).
To co wymagają:
Wymóg dwóch lat kształcenia się w zawodzie lub pracy w zawodzie obejmuje łącznie okresy kształcenia się np. w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe i na różnego rodzaju kursach w zakresie tego zawodu oraz obejmuje okres pracy w tym zawodzie.
jak
To co wymagają:
Wymóg dwóch lat kształcenia się w zawodzie lub pracy w zawodzie obejmuje łącznie okresy kształcenia się np. w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe i na różnego rodzaju kursach w zakresie tego zawodu oraz obejmuje okres pracy w tym zawodzie.
jak
@nieznamniepamietam Człowieku, zapomnij o tych egzaminach i wbijaj jako elektryk na Holandię. Nawet tego zakichanego papieru z SEP nie chcą. Tylko żebyś był zdrowy i robił robotę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 0
Mirki, jest tu jakiś fachowiec który doradziłby mi w sprawie instalacji elektrycznej? Mam trzy obwody w kuchni, każdy na bezpieczniku 16A. Jeden obwód lodówka, piekarnik P=2,5kW, zmywarka, oświetlenie LED + gniazdka zewnętrze pod laptopa, ładowarkę. Drugi obwód gniazdka pod mikrofala, czajnik elektryczny, ekspres do kawy. Trzeci trójfazowy pod płytę indukcyjną. Pytanie czy takie obciążenie jest ok, czy nie będzie wybijać korków. Instalacja, sprzęty i bezpieczniki są nowe. Boje się, że trochę za
konto usunięte via iOS
- 2
@Harry87: zmywarka + piekarnik na jednym obwodzie brzmi na styk. Jakbym miał możliwość to bym rozdzielił te 2 obwody
- 0
Dobra, przekułem trochę przewodów w ścianie i teraz jest tak obwód 1: piekarnik, lodówka, okap, światła LED, gniazdka pod ładowarkę laptop i komórkę, obwód 2: zmywarka, gniazdka robocze (mikrofala, ekspres) Indukcja osobno na gniazdku siłowym. Chyba powinno działać bez zarzutu.
Mirki elektryki. Nie będę wnikał dlaczego tak jest, ale mam podłączoną klimę o prądzie roboczym o maksymalnym natężeniu 7,9 A, nominalnym 5,6 A (LG MU2R17) z obwodu gniazdek, na zabezpieczeniu B16. Oprócz klimy na tym obwodzie będzie telewizor, dekoder, jakieś głośniki, nic czego moc by można było podawać w kW. Nowe budownictwo, układ TN-C-S. Goście od klimy mówili, że będzie OK, ale chcę drugiej opinii. To będzie OK? ( ͡° ͜
źródło: comment_1642537078xQtaa2c3PKJ1dWC4BxVmxn.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 3
@Drmscape2 będzie
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki, potrzebuję rozdzielacza usb aby podłączyć jak dotąd smartfona ale dodatkowo lampkę na usb. Czy mogę wziąć wtyk usb i dwa gniazda usb A i połączyć to wszystko(zlutować) na krótko równolegle? Czy ładowanie telefonu mocą 30W pozostanie bez zmian?
#smartfony #diy #elektryka
#elektronika
#smartfony #diy #elektryka
#elektronika
konto usunięte via Android
- 1
@grzesiek_ze_stycznia a z czego to w ogóle zasilasz?
@grzesiek_ze_stycznia: nie rób tego. Telefon ma komunikację z ładowarką i po podłączeniu tam nie ma już 5v jak zwykle, a może być np. 12v lub 18v, więc spalisz sobie lampkę
Wwierciłem się w kabel w ścianie. Trochę zerwana izolacja, kabel cały, wszystko działa gdy włączyłem bezpiecznik, który wyrzuciło.
Jak to zabezpieczyć? Może jakiś klej na gorąco czy coś?
Wiem, że książkowe to trzeba by puszkę zrobić ale nie mam za bardzo czasu teraz. Koniecznie puszka czy można na skróty?
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
Jak to zabezpieczyć? Może jakiś klej na gorąco czy coś?
Wiem, że książkowe to trzeba by puszkę zrobić ale nie mam za bardzo czasu teraz. Koniecznie puszka czy można na skróty?
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
- 0
@s---k: Ale rozkuć i tak na pewno trzeba?
Komentarz usunięty przez autora
Mircy, kupię takiego swicza gdzieś w Polsce w sensownej cenie?
#retrogaming #arcademachine #diy #elektronika #elektryka
#retrogaming #arcademachine #diy #elektronika #elektryka
źródło: comment_1642530029zd8zOipThaDgM03SBXFyk9.jpg
Pobierz- 0
Dooobra... wyłącznik krańcowy a nie microswitch i mam już 100 sklepów gdzie to jest po 3 PLN netto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@melba: Właśnie rozkminiłem żeby szukać wyłącznika krańcowego a nie microswitcha xD
- 0
Przy każdym starcie pompy CO w piwnicy na ułamek sekundy przygasa mi tv.
Absurdalny problem, ale może by go jakoś rozwiązać? Jakiś softstart pompy czy coś?
Tłumaczę to sobie nagłym wzrostem zapotrzebowania na prąd, ale teraz jak to piszę to doszło do mnie, że ta pompa ma pewnie z 50W na tabliczce... to czemu tak się robi?
#elektryka #ogrzewanie
Absurdalny problem, ale może by go jakoś rozwiązać? Jakiś softstart pompy czy coś?
Tłumaczę to sobie nagłym wzrostem zapotrzebowania na prąd, ale teraz jak to piszę to doszło do mnie, że ta pompa ma pewnie z 50W na tabliczce... to czemu tak się robi?
#elektryka #ogrzewanie
@tre33: sprawdz polaczenia, gdzies powstaje w obwodzie przepiecie przy zalaczaniu pompy
- 1
@rajman: @soadfan: Dzięki że poświęciliście mi chwilę i wyjaśniliście. Prąd to nie moja bajka i traktujemy się z szacunkiem ale z dala od siebie :)
Odłączę pompę i sprawdzę po kolei czy to wina sterownika CO, czy pompy, czy przewodu do niej. Bo to warto usunąć bo na dłuższą metę może się w końcu coś uszkodzić, dobrze rozumiem?
Odłączę pompę i sprawdzę po kolei czy to wina sterownika CO, czy pompy, czy przewodu do niej. Bo to warto usunąć bo na dłuższą metę może się w końcu coś uszkodzić, dobrze rozumiem?
- 1
- 0
#fotowoltaika #elektryka
Ekspertyza dachu jest konieczna powyżej jakiejś kubatury? Jest to zależne od mocy instalacji?
Z jakiego przepisu to wynika?
Ekspertyza dachu jest konieczna powyżej jakiejś kubatury? Jest to zależne od mocy instalacji?
Z jakiego przepisu to wynika?
@Fitzbroy: założyłem 10. Masz rację, ważą 20kg sztuka. To bardziej będzie 500kg łącznie. U mnie jest skośny dach więc są tylko uchwyty do blachy i profil alu, na to panele. Chyba że o czymś nie wiem, bo moja wiedza wynika tylko z obserwacji jak zakładali.
Jak mówisz o balascie to co masz na myśli? Trzymający konstrukcje pod panele na płaskim dachu? Czy przy skośnym też jest balast.
W każdym razie
Jak mówisz o balascie to co masz na myśli? Trzymający konstrukcje pod panele na płaskim dachu? Czy przy skośnym też jest balast.
W każdym razie
- 0
@Fitzbroy: Generalnie chodzi o to, że masz obowiązek spełnić wymagania Ustawy Prawo Budowlane:
Art. 5. 1. Obiekt budowlany jako całość oraz jego poszczególne części, wraz ze związanymi z nim urządzeniami
budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określonyw przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając:
1) spełnienie podstawowych wymagań dotyczących obiektów budowlanych określonych w załączniku I do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego
Art. 5. 1. Obiekt budowlany jako całość oraz jego poszczególne części, wraz ze związanymi z nim urządzeniami
budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określonyw przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając:
1) spełnienie podstawowych wymagań dotyczących obiektów budowlanych określonych w załączniku I do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego
- 0
- 0
Mirki z #fotowoltaika falownik Growatt serii MOD posiada niby wbudowane SPD typu 2, w takim przypadku należy stosować dodatkowe ograniczniki po stronie DC?
#elektryka
#elektryka
@Fitzbroy: Nie trzeba ale wypada to dobezpieczyć kolejnym w rozdzielnicy.

















Da się jakoś przedłużyć ten kabel, lub zrobić coś innego aby osiągnąć mój cel?
#led #elektronika #smarthome #elektryka
źródło: comment_1642591497YdLmmy2POrYXQwc6Mhf3MM.jpg
Pobierz