Hej, LEDy jakie chcę kupić mają kontroler z wyjściami na dwie taśmy. Kabel od kontrolera do taśmy jest bardzo krótki. Chciałbym jednak żeby te dwie taśmy były oddalone od siebie o około 1m.

Da się jakoś przedłużyć ten kabel, lub zrobić coś innego aby osiągnąć mój cel?

#led #elektronika #smarthome #elektryka
Kalak - Hej, LEDy jakie chcę kupić mają kontroler z wyjściami na dwie taśmy. Kabel od...

źródło: comment_1642591497YdLmmy2POrYXQwc6Mhf3MM.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę wymienić w domu przewód między złączem od słupa do licznika, bezpieczników. To ma być 4x10 czy 5x10. Nie będę tego przyłączał sam, chcę tylko zweryfikować informację od gościa, który mi to będzie z tym robił.
#pytaniedoeksperta #elektryka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry.

Ogarniam remont łazienki i będzie taki ficzer że lustro ma być podświetlane ledem.
Żeby podłączyć leda potrzebuję zasilacz i sterownik (żeby np. ustawić sobie jasność). O ile z zasilaczem sprawa jest jasna, kupiłem dopuszkowy i będzie w jednej z puszek pod gniazdkiem, o tyle mam dylemat co z sterownikiem.
Jedyne miejsce gdzie mogę go upchnąć do szafka pod umywalką.

I
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, wiecie może czy jest szansa na dopuszczenie do eksternistycznego egzaminu zawodowego w zawodzie elektryk na podstawie doświadczenia zawodowego jako elektromonter 1,5roku + wykształcenia wyższego inżynierskiego - inżynier elektryk(wcześniej liceum).

To co wymagają:

Wymóg dwóch lat kształcenia się w zawodzie lub pracy w zawodzie obejmuje łącznie okresy kształcenia się np. w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe i na różnego rodzaju kursach w zakresie tego zawodu oraz obejmuje okres pracy w tym zawodzie.

jak
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jest tu jakiś fachowiec który doradziłby mi w sprawie instalacji elektrycznej? Mam trzy obwody w kuchni, każdy na bezpieczniku 16A. Jeden obwód lodówka, piekarnik P=2,5kW, zmywarka, oświetlenie LED + gniazdka zewnętrze pod laptopa, ładowarkę. Drugi obwód gniazdka pod mikrofala, czajnik elektryczny, ekspres do kawy. Trzeci trójfazowy pod płytę indukcyjną. Pytanie czy takie obciążenie jest ok, czy nie będzie wybijać korków. Instalacja, sprzęty i bezpieczniki są nowe. Boje się, że trochę za
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra, przekułem trochę przewodów w ścianie i teraz jest tak obwód 1: piekarnik, lodówka, okap, światła LED, gniazdka pod ładowarkę laptop i komórkę, obwód 2: zmywarka, gniazdka robocze (mikrofala, ekspres) Indukcja osobno na gniazdku siłowym. Chyba powinno działać bez zarzutu.
  • Odpowiedz
Mirki elektryki. Nie będę wnikał dlaczego tak jest, ale mam podłączoną klimę o prądzie roboczym o maksymalnym natężeniu 7,9 A, nominalnym 5,6 A (LG MU2R17) z obwodu gniazdek, na zabezpieczeniu B16. Oprócz klimy na tym obwodzie będzie telewizor, dekoder, jakieś głośniki, nic czego moc by można było podawać w kW. Nowe budownictwo, układ TN-C-S. Goście od klimy mówili, że będzie OK, ale chcę drugiej opinii. To będzie OK? ( ͡° ͜
Drmscape2 - Mirki elektryki. Nie będę wnikał dlaczego tak jest, ale mam podłączoną kl...

źródło: comment_1642537078xQtaa2c3PKJ1dWC4BxVmxn.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wwierciłem się w kabel w ścianie. Trochę zerwana izolacja, kabel cały, wszystko działa gdy włączyłem bezpiecznik, który wyrzuciło.
Jak to zabezpieczyć? Może jakiś klej na gorąco czy coś?
Wiem, że książkowe to trzeba by puszkę zrobić ale nie mam za bardzo czasu teraz. Koniecznie puszka czy można na skróty?
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przy każdym starcie pompy CO w piwnicy na ułamek sekundy przygasa mi tv.
Absurdalny problem, ale może by go jakoś rozwiązać? Jakiś softstart pompy czy coś?

Tłumaczę to sobie nagłym wzrostem zapotrzebowania na prąd, ale teraz jak to piszę to doszło do mnie, że ta pompa ma pewnie z 50W na tabliczce... to czemu tak się robi?
#elektryka #ogrzewanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rajman: @soadfan: Dzięki że poświęciliście mi chwilę i wyjaśniliście. Prąd to nie moja bajka i traktujemy się z szacunkiem ale z dala od siebie :)

Odłączę pompę i sprawdzę po kolei czy to wina sterownika CO, czy pompy, czy przewodu do niej. Bo to warto usunąć bo na dłuższą metę może się w końcu coś uszkodzić, dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fitzbroy: założyłem 10. Masz rację, ważą 20kg sztuka. To bardziej będzie 500kg łącznie. U mnie jest skośny dach więc są tylko uchwyty do blachy i profil alu, na to panele. Chyba że o czymś nie wiem, bo moja wiedza wynika tylko z obserwacji jak zakładali.
Jak mówisz o balascie to co masz na myśli? Trzymający konstrukcje pod panele na płaskim dachu? Czy przy skośnym też jest balast.
W każdym razie
  • Odpowiedz
@Fitzbroy: Generalnie chodzi o to, że masz obowiązek spełnić wymagania Ustawy Prawo Budowlane:
Art. 5. 1. Obiekt budowlany jako całość oraz jego poszczególne części, wraz ze związanymi z nim urządzeniami
budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określonyw przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając:
1) spełnienie podstawowych wymagań dotyczących obiektów budowlanych określonych w załączniku I do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego
  • Odpowiedz