która uczyni z niej rezerwuwar taniej siły roboczej dla firm azjatyckich, które za bezcen poprzejmują europejskie marki.


@RoastieRoast: Czekaj czekaj - czyli my w Europie będziemych szyli/produkowali dla chińskich marek?
Czyli będziemy robić to na czym chińczy się tak wybili a oni zajmą nasze miejsce które prowadzi do nieuchronnego upadku?
  • Odpowiedz
@graf_zero: Wbrew pozorom Chińczycy wybili się na kombinacji taniej siły roboczej i kopiowania zachodnich technologii.

To był staty moxel, obecnie to oni nadają ton w zakresie nowych technologii. Od elektroniki kknsumenckiej po 5G.

Europa stanie sie rynkiem zbytu, na ktorym nie bedzie firm mogących zagrozić chińskiej
  • Odpowiedz
#2019ncov #covid19 #koronawirus #koronawirusstatystykadzienna

27 marca 2020 (118. dzień od wykrycia pierwszego przypadku), stan na koniec dnia:
łącznie odnotowano 593 389 osób zakażonych, w tym 512 049 osób poza Chinami (86,29%), zamieszkujących w 202 państwach/terytoriach, zaludnionych łącznie przez około 7,55 mld osób.
Wykrytych nowych zakażeń: 64 330. Nowych zgonów: 3243.

Największy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#koronawirus Polska - prognoza umiarkowana

data / 1 / liczba / przyrost / dynamika /

dane
03.12 1 … … 51 … + 20 …. 52,3%
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra yyy z deka się osrałem teraz XD

Wlasnie rozmawialam z kolezanka lekarzem radiologiem i potwierdzila, ze u pacjentow z Covid-19 i to nawet bardzo mlodych i tych, ktorzy przeszli infekcje prawie bezobjawowo, na TK wychodza rozne zmiany w obrazie pluc, glownie zwloknienia. Dodala rowniez, ze sie nie zdziwi jak za kilka/kilkanascie miesiecy bedziemy mieli fale pacjentow kwalifikujacych sie do przeszczepu...

Mamy p--------e?
#koronawirus #2019ncov
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gusmag: badania z chin, albo raczej przecieki od lekarzy z materiałów bez peer review (traktować z dystansem) opisywały takie przypadki.

Chodzi o to, że jak organizm walczy i się obroni, tj sam się wyleczy w 2-3 tyg. to nie dochodzi do trwałego uszkodzenia. Gorzej mają Ci, co im wirus uszkodził organy i wdały się bakterie. Jeżeli uda im się wcześnie pomoc, to mają szansę się w te 4-5 mieś. zregenerować.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak sobie czytam wytyczne WHO dot. COVID-19 i staram się porównać jak to się ma do tego co robią miłościwie nam panujący i kilka spostrzeżeń:

1. Jak to jest z leczeniem w domu?

WHO recommends that all laboratory confirmed cases be isolated and cared for in a health care facility. (...) If all mild cases cannot be isolated in health facilities, then those with mild illness and no risk factors may need to
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No czas mija a liczba chorych rośnie coraz szybciej.


@maniac777: 1. Nie wiemy ilu z tych chorych to transmisja lokalna a ile to osoby które wróciły z zagranicy (ilość osób które powróciły przez 2 tyg jest ogromna).
2. Robisz super wykresy, więc na pewno to wiesz -> wykres
Wygląda na to, że przyrost jest o wiele mniejszy niż był na takim etapie na zachodzie Europy.
rustupl - > No czas mija a liczba chorych rośnie coraz szybciej.

@maniac777: 1. Ni...

źródło: comment_1585373831qJzzO8Ye05WGm6sBPOLwHg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@maniac777: A nie jest tak ze domownicy tez maja kwarantannę? Znam przypadki dwa, ze jednak całe rodziny ja odbywają i nikt nie wychodzi z domu. Natomiast co do kwarantanny na np wyznaczonym miejscu. Wydaje mi się, ze Polska nie ma nawet kogo tam wysłać. Tzn ledwo teraz personelu medycznego wystarczy na szpitale.
  • Odpowiedz