@tfbeen @jeerry : A czy istnieją niezależne od implementacji programu, który je obsługuje? Np. coś w stylu osadzenia przygotowanych linków i stworzenia warunków do kliknięcia w nie przez użytkownika, tylko w jakiś sposób zautomatyzowane?
@mistellaire: Ciekawe czy będzie jakieś zaskoczenie co do CPU i GPU? Jednak oceniając po plotkach raczej nie. Podejrzewam jednak, że w laboratoriach testują je na własnych układach.
Jakie są przykłady dobrego oraz złego kodu, z którym obecnie pracujecie, lub który rozważalibyście do obrania jako punkt odniesienia i dlaczego ten kod akurat jest dobry oraz zły? (Proszę, jeżeli to możliwe o wklejenie przykładów.)
Jednak mam na myśli, takie przykłady, z którymi macie doczynienia lub jakoś zapadły w pamięć, i które uważacie za dobre oraz złe. (Krótkie lub długie fragmenty bez znaczenia)
Czy mógłbyś wkleić kilka fragmentów tego kodu i napisać dlaczego to jest dziwiacznie napisane oraz alternatywę, którą wolałbyś widzieć? (Wystarczy kilka linijek)
@tomp3: Czy mógłbyś opisać co jest negatywne w tym przykładowym kodzie na podstawie przykładowego scenariusza (od strony programisty lub użytkownika)? Np. czy to, że skoro walidacja jest czasochłonna to błędne jest, że jest zbyt często wykonywana? Czy np. to, że pochłania zbyt dużo pamięci? Lub, że można by efektywniej ją zaimplemenotwać?
Da się jakoś przenieść pliki do świata fizycznego ? Przykładowo mam nagranie video.. otwieram je w notatniku. Drukuje to na drukarce. Potem aby odzyskać piki skanuje kartki, i program do ropoznawania znaków rozpozna je i stworzy plik tekstowy.. potem aby zmienić rozszerzenie pliki tekstowego na takie jakie miało czyli np mp4 i teoretycznie będzie śmigać.
Tylko czy jest taki program, oraz czy notatnik odtworzy wszystkie znaki w postaci krzaczków, niczego nie pomiajając,
@GotoFinal: Rzuć okiem na to. (sekcja Criticism) https://en.wikipedia.org/wiki/Rainbow_Storage#Criticism Tu jest analiza ile można na papierze przechować. Jest ona spowodowana tym, że Sainul Abideen stwierdził, że wymyślił metodę (Rainbow Storage) przechowania 256GB na kartce A4.
#programowanie #naukaprogramowania napisałem taki kod http://pastebin.com/4d2spvzP który jedyne co robi to alokuje przy pomocy malooca ileś bajtów i porównuje to co powinno być po tej ilości malloców zajęte z faktycznym stanem. czemu przy mallocach rzędu 4B zajętość jest nie wielka domyślam się że ma to związek z tym że każdy malloc to osobna strona pamięci ale dlaczego jeśli zajmę ciut ponad 4KB na raz (tj 1 strone) to
Podpiąłem w końcu ukulele do PCta, zacząłem się bawić i z tej zabawy wyklarowało się coś na wzór początkowej ścieżki tła pod (docelowo) radosną melodię. następnym krokiem będzie dodać ścieżkę ze skrzypcami, ale to jutro :)
No cóż, chyba już nie wykombinuje tego sam. Mam napisać program, który będzie odliczał słownie do startu rakiety. Na przykład wpiszę 6, a program ma mi zwrócić w nowych linijkach "Sześć, "Pięć", "Cztery" itd. Mógłbym to zrobić samymi ifami, ale program byłby strasznie długi i wolę wymyślić coś krótszego. Pierwszy problem jaki się nasuwa jest taki, że chyba tak czy siak muszę przypisać do każdej liczby słowo, tj. do
Jakiego typu działania mogą to być?
#hacking #bezpieczenstwo
A czy istnieją niezależne od implementacji programu, który je obsługuje?
Np. coś w stylu osadzenia przygotowanych linków i stworzenia warunków do kliknięcia w nie przez użytkownika, tylko w jakiś sposób zautomatyzowane?