Największy na Ziemi model Układu Słonecznego w skali 1:20.000.000 No całkiem imponujące - całość zajmuje spory kawałek środkowej Szwecji. Helikon Helikon z gadzetomania.pl dodany: 07.09.2008, 16:53:17 # nauka# matematyka# fizyka# astronomia# model# planety# ziemia# slonce# ciekawostki 11 Otrzymuj powiadomienia o nowych komentarzach Obserwuj dyskusję
wyszczekany_pingwin wyszczekany_pingwin 07.09.2008, 22:58:41 4 @PsychoMan:Pluton nie jest planetą. Należy jednak do Układu Słonecznego, podobnie jak wszystkie obiekty do Pasa Kuipera i Obłoku Oorta włącznie.
kwako kwako 08.09.2008, 08:16:40 0 "Mam mapę, na której jeden cal równa się jednemu calowi. Mieszkam na E5" - Steve Wright
kasza332 kasza332 07.09.2008, 21:14:32 -9 "mapa Polski w takiej skali miałaby wymiary ok. 4 x 4 cm"to ciekawe ile miałby watykan??
wyszczekany_pingwin wyszczekany_pingwin 07.09.2008, 23:04:19 0 hesus, przesadzileś.Po przyjęciu, że mamy do czynienia z powierzchnią kwadratu (nie jest to wielkie zaokrąglenie), to bok miałby 3,3e-5m.
goto goto 07.09.2008, 21:50:29 19 może do szarej sieci? ;)Kolega PsychoMan wie, że dzwonią, ale nie bardzo wie gdzie. Pluton przed paru laty okazał się być nie tyle planetą, co tzw. "karłowatą planetą". Ale w układzie pozostał ;)
Komentarze (11)
najlepsze
Pluton nie jest planetą. Należy jednak do Układu Słonecznego, podobnie jak wszystkie obiekty do Pasa Kuipera i Obłoku Oorta włącznie.
to ciekawe ile miałby watykan??
Po przyjęciu, że mamy do czynienia z powierzchnią kwadratu (nie jest to wielkie zaokrąglenie), to bok miałby 3,3e-5m.
Kolega PsychoMan wie, że dzwonią, ale nie bardzo wie gdzie. Pluton przed paru laty okazał się być nie tyle planetą, co tzw. "karłowatą planetą". Ale w układzie pozostał ;)