Łukasz Lamża: My, ludzie, nie mamy pojęcia co robimy. I bardzo dobrze!
Czy mamy się bać globalnego ocieplenia? Jak to jest, że świat zaczął od jednorodnego gazu, a dzisiaj mamy gwiazdy, planety, chmury, wieżowce i żelki Haribo? Czego możemy nauczyć się o projektowaniu, przyglądając się Wszechświatowi? Wykład w ramach konferencji WUD Silesia 2018.
LukaszLamza z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 49
Komentarze (49)
najlepsze
Ktos z was o tym wie ? bo ja nigdy o tym nie slyszalem.
Ja widze to w taki sposob, jezeli program bedzie w stanie sam sie uczyc nowych funkcji bez ingerencji z zewnatrz.
Dla przykladu gdyby AI bylo zaprogramowane na prowadzenie konwersacji w jezyku polskim i bylo w stanie nauczyc sie dowolnego innego jezyka (np angielskiego) tylko poprzez prowadzenie konwersacji w tym
Jeśli chodzi o biologie, to jednak matematyczne projektowanie nie jest leprze niż od tego sposobu którym "projektuję" natura.
Może to wydawać się paradoksalnie ale natura zdaję się że przeciwstawia się matematyce w utrzymaniu stabilności ekosystemów.
Aby prosty model ekosystemu był stabilny, wszystkie interakcje między gatunkami muszą być w doskonałej harmonii. Wspieranie tego procesu równoważenia jest bardzo skomplikowane, ponieważ zwiększa się liczba współdziałających ze sobą gatunków i siła ich wzajemnych oddziaływań: wszelkie
@RFpNeFeFiFcL: (╯︵╰,)
@RFpNeFeFiFcL:
A prawa Maxwella i Newtona tylko westchnęły cichutko z sali.
Komentarz usunięty przez moderatora
https://www.tygodnikpowszechny.pl/o-tym-co-mozliwe-konieczne-i-rzeczywiste-152467
Jest systematyczniej, jest filozoficzniej, jest staranniej. Pozdr.
Komentarz usunięty przez moderatora