Miałem swego czasu na studiach poligon z techniki strzałowej i m. in. ładunki kumulacyjne. Działanie robi wrażenie - 150 gramowy boosterek -wypraska z trotylu - postawiona na 15mm stalowej płycie robi lekkie wgłębienie i odbija cienką warstewkę stali po drugiej stronie dla porównania 35 gramowy ładunek kumulacyjny przebija na wylot 60 mm stalową płytę.
@dran2: Dlatego goła stal wychodzi z mody, jeśli chodzi o czołgi. W tym sezonie modne są dodatki – pancerz reaktywny i aktywne systemy ochronne, no i różne elementy kompozytowe w samym pancerzu.
@NoOne3: W celach porównawczych głowic lub pancerzy używa się ekwiwalentu w stali, wspólny punkt odniesienia. Pancerz może być zrobiony z rogu jednorożca aby był lżejszy i cieńszy przy podobnej wytrzymałości ale inżynier któremu każesz wymyślić sposób na jego przebicie nie zapyta o to czy to jednorożec górski czy nizinny, zapyta o RHAe czyli o to ile to w stali. Takie boiska piłkarskie do mierzenia pancerzy. A ten filmik to takie "will
Komentarze (155)
najlepsze
https://en.wikipedia.org/wiki/RPG-7#Ammunition
W tym sezonie modne są dodatki – pancerz reaktywny i aktywne systemy ochronne, no i różne elementy kompozytowe w samym pancerzu.
https://www.youtube.com/watch?v=CfXf98FglTo