AMA: Pracownik Obsługi Gotówki
Ostatnimi czasy było AMA z konwojentem wartości pieniężnych, a tam... sporo pytań o to co dzieje się z pieniędzmi dalej, gdy już dotrą do liczarni? Oto Wasza szansa na uzyskanie odpowiedzi! :)
marek_399 z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 225
- Odpowiedz
Komentarze (214)
najlepsze
2. Jak regulowana jest odpowiedzialność finansowa? Jeżeli np. 1000 zł
3. Czy zdażają sie przeszukania przy wejściu/wyjściu w pracy? Jak to wygląda?
4. Jaka jest rotacja pracowników?
5. Jeżeli ktoś odchodzi macie klauzule poufności? Czy jest np. spis rzeczy o których nie można rozmawiać poza pracą np. ze znajomymi, wykopkami itp.?
1. Tak, pracuję na umowę o pracę.
2. Mamy odpowiedzialność za powierzoną nam gotówkę, lecz jeśli pracuje się w pełnym skupieniu, zgodnie z obowiązującymi procedurami, nie jest to większym problemem.
3. Zdarzają się, aczkolwiek jest to rzadkością. Choć myślę że jeśli zaistniałaby sytuacja braku kilku tysięcy złotych na koniec zmiany, taka kontrola byłaby przeprowadzona, a nawet wnioskowana przez nas samych, pracowników, celem oczyszczenia nas z jakichkolwiek podejrzeń.
4. Mała.
1. Co z banknotami, które są stare i mocno poharatane? Prasujecie je jakoś by dało się je później lepiej kompletować?
2. Jak mocno zanieczyszczone są nasze banknoty? Gdzieś czytałem, że każdy banknot 100 dolarowy ma w sobie mikroskopijną zawartość k-----y. Jak to jest u nas z czystością banknotów?
3.
0. Nie mam pojęcia - nie jestem konwojentem, nigdy też nie pracowałem w konwoju. Kilka tygodni temu było AMA z konwojentem wartości pieniężnych - myślę że pytanie należy skierować do Niego.
1. Przedarcia podkleja się taśmą, znaczne ubytki przed odesłaniem do NBP uzupełnia poprzez podklejenie zwykłej - białej kartki. Nie prasujemy ich - nasze ręce po kilku miesiącach pracy formują banknoty w paczki równie sprawnie jak urządzenia ;) Zresztą trudno o to, aby zniszczone banknoty wyglądały tak ładnie i idealnie, jak banknoty które dopiero co wyszły z drukarni ;)
2. W tej kwestii jestem w stanie powiedzieć tyle co większość z nas, na podstawie obserwacji banknotów podczas codziennego użytkowania. Zdarzają się banknoty zalane, pobrudzone błotem, odchodami niewiadomego pochodzenia też już niestety przerobiłem... Nie mniej jednak są to raczej incydentalne przypadki. Myślę że dużo większym problemem jest niedbałość o banknoty pod względem ich różnorakiego zaginania, 'miętoletnia',
1. Jakie jest prawdopodobieństwo, że dostanę podrobiony banknot w pobierając gotókę w oddziale banku lub z bankomatu?
2. Wpłacam pieniądze do wpłatomatu. Pieniądze są księgowane na moim koncie. Czy później bank może zakwestionować moje banknoty?
Fajne AMA! Wielkie dzięki!
1. Banknot który trafia do bankomatu z zewnętrznego obiegu przechodzi przez maszyny co najmniej dwukrotnie - po raz pierwszy podczas procesu przeliczania, po raz drugi podczas procesu ładowania kaset bankomatowych. Oba procesy są oczywiście tożsame z kontrolą autentyczności znaków pieniężnych, a więc mało prawdopodobne (wg mnie praktycznie graniczące z niemożliwością) jest, aby w bankomacie bądź w wydawanej gotówce przez bank, natrafić na fałszywkę. Dość często do takich wypłat używa
Śmieszne mi się to wydaje, ale przyznam, że nie widziałem zaczynających się literą L Ł M N O P R S T...