Wpis z mikrobloga

ostatnio zauważyłem, że moje lewe oko lepiej widzi kolory, w sensie że tak jakbym podbił saturacje, kolory są żywsze, za to prawe oko widzi kolory mniej skontrastowane. Czy to normalne? Ktoś też tak ma? Zauważyłem to popołudniu, ale teraz nie mogę tego jakoś zweryfikować ;s Dodam, że moje prawe oko czasami ma 'skurczę', czuję drganie powiek, ale to pewnie nic poważnego. Słyszałem że to z niedoboru jakichś witamin, ogólnie złej diety. Ale wciąż, czy różne kolory na obu okach to coś dziwnego? #oczy #okulistyka #wzrok
  • 5
@MalachiaszC: zwróć uwagę jak widzisz kolor czerwony (red cup test), jeśli wyraźnie jednym okiem czerwień jest bardziej nasycona, a drugim okiem bledsza, natychmiast do okulisty! to objaw problemów z nerwem wzrokowym, musisz iść na badanie dna oka, może dziać się coś niedobrego..
mam nadzieję że nie;) jednak jeśli jesteś pewien, że jednym okiem widziałeś kolory bledsze (nie po zażyciu środków podejrzanego pochodzenia) warto pójść do okulisty na badanie dna oka, upewnić się że nerw wzrokowy wygląda normalnie, że nie zaczyna się np jaskra i jakaś degeneracja nerwu wzrokowego.