Wpis z mikrobloga

http://www.tvn24.pl/po-nalotach-fala-ochotnikow-szesc-tysiecy-nowych-bojownikow-dzihadu,472768,s.html

Pozwolicie, że to nudziarstwo (moją paplaninę) jeszcze raz załączę jako dowód ale czy dokładnie o tym nie mówiłem, że bombardowania nie przyniosą żadnego MILITARNEGO skutku, a jedynie zwiększą siłę kalifatu i jego poparcie? Czy nie mówiłem, że przyczyną nalotów jest zajęcie pól roponośnych (bomby spadły WPIERW na rafinerie, a dopiero potem na pozycje islamistów pod Kobane)? Po prostu okazuje się, że mówiłem jak będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy zabity islamista oznacza, że masz kolejnych 5-ciu przeciwko sobie, zabijesz tych 5, masz 25 przeciwko sobie. Tak się odrodził Taliban. Tak się odradza Al Kaida w Jemenie. Tak urósł w siłę Al Szabab w Somalii i tak dalej...

Nie uważam się za jakiegoś geniusza czy jasnowidza. Nie raz się pomyliłem (np. uważałem, że Rosja nie zaanektuje Krymu i zostawi jak Naddniestrze, okazało się, że zrobiła tak z Donbasem). Po prostu są to elementarne przemyślenia osoby, która cokolwiek wie o genezie i działaniu islamistów i cokolwiek próbuje myśleć.

Stawiam to w opozycji do tych co krzyczą aby zniszczyć kalifat. Też uważam, że kalifat trzeba zniszczyć ale to nie nasza rola, nie nasza wojna i nie bombardowaniami. Władza kalifatu musi utracić poparcie, trzeba im pozwolić zaprowadzić zamordyzm, trzeba pozwolić im na mordy. Tak samo jak pozwolono Talibom, tak, że w 2001 roku Amerykanie wchodzili jak na swoje, bo Talibowie mieli marne poparcie.

#irak #syria #wojna #geopolityka
N.....2 - http://www.tvn24.pl/po-nalotach-fala-ochotnikow-szesc-tysiecy-nowych-bojown...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bagno_zwyczajne: Tak, musza stracić poparcie. Inaczej każda bomba rodzi jeszcze większy opór. Umacnia ich.

Tak trudno to zrozumieć? Przykład z naszego podwórka.

Macie grupkę 10 dresów, 5 z nich zaczyna kopać jednego z tej 10. Bo cokolwiek. Miał nieprawilną czapeczkę. Jeśli spróbujesz interweniować najprawdopodobniej Ty dostaniesz #!$%@? od całej dziesiątki, a ich wspólnota się umocni. A jak zostawisz ich i skatują jednego to zaczną się rysy. Pozostali zaczną myśleć czy
  • Odpowiedz
@bagno_zwyczajne: Typowy emocjonalny argument. Nie ma nic do rzeczy. Teraz przez amerykańskie bomby masz 6 tysięcy więcej bojowników, którzy są gotowi mordować. Teoria gier, sucha analiza, bez emocji - emocji tu nie pomogą. Nie walczymy aby uratować wszystkich ale żeby uratować jak najwięcej. Powyżej udowodniłem i to się udowadnia, że bombardując jedynie zwiększamy siłę tej machiny śmierci.

W filmie też mówię, że jeśli chcemy pomóc należy dozbrajać Kurdów i resztki
  • Odpowiedz
@Zeroize: To prawda. Bombardowania rafinerii i ropociągów jestem w stanie poprzeć. Ale tylko i wyłącznie tego. I aby było jak najmniej ofiar. Ale Amerykanie niczym w Jugosławii tłuką po całości... i efekt powyżej.
  • Odpowiedz